Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
21/12/2017 - 13:45

Byli już Czterej Pancerni, czas na Janosika. Zbój i Maryna pomkną drogami Sądecczyzny!

Jak widać kultowe polskie seriale sprzed lat cieszą się popularnością wśród kierowców ciężarówek. To juz drugi motyw tematyczny, który Niki4 przemalowuje na ciężarówki.

Na początku października pisaliśmy o poprzednim dziele sądeckiego artysty. Wówczas posługujący się pseudonimem Niki4, malarz Jakub Gołdyn stworzył ciężarówkę w motywach serialu „Czterej pancerni i pies”. Na kabinie kierowcy tamtego samochodu pojawili się Janek, Gustlik, Grigorij, Olgierd oraz oczywiście Szarik, którzy do dzisiaj przemierzyli już po drogach tysiące kilometrów.

Zobacz: Na podbój szos wyrusza "Rudy 102". Czterej pancerni i pies na ulicach Sądecczyzny

Kolejne dzieło, to motyw z innego znanego polskiego serialu, a mianowicie „Janosik”. Tym razem również na ciężarówce pojawiają się główne postaci fabuły. Tytułowy Janosik, jego ukochana Maryna oraz towarzysze Kwiczoł i Pyzdra. Oczywiście sceneria tła to motywy gór, wzorów ludowych i ciupagi. Efekt końcowy, tak jak w przypadku poprzedniego dzieła, jest rewelacyjny. W oczy rzuca się dokładność szczegółów.

- W końcu skończyłem kolejny projekt. Zajęło mi to aż sześć tygodni, ale uważam , że ten wysiłek się opłacał – powiedział nam Jakub Gołdyn, prezentując w pełnej okazałości efekt swojej pracy.

Nie jest to z pewnością ostatnie dzieło tego artysty. Ma on dotychczas na swoim koncie już między przemianę szoferki w klimat z filmu "Szybcy i wściekli", natomiast gotowe są projekty motywów z popularnej przed laty japońskiej kreskówki "Dragon Ball Z", a także patriotyczny w barwach narodowych. 

MŚ ([email protected]).

Janosik wyrusza na sądeckie drogi!
Kolejnym dziełem może szczyczyć się artysta Niki4.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe