Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
06/01/2019 - 08:50

Był transfer do sądeckiego ratusza z Muszyny. Teraz kolejny z Piwnicznej-Zdroju

Kilka dni temu pisaliśmy o transferze Marty Poremby z Urzędu Miasta w Muszynie, która została dyrektorem Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Teraz taki transfer do sądeckiego magistratu miał miejsce, ale z Urzędu Miejskiego w Piwnicznej-Zdroju. O kogo chodzi?

O Dariusza Izworskiego, który w ubiegłorocznych wyborach samorządowych ubiegał się, bez powodzenia, o mandat radnego Nowego Sącza z okręgu nr 4 (osiedla: Biegonice, Dąbrówka, Kaduk, Poręba Mała, Przydworcowe, Szujskiego, Wólki) z listy Koalicji Nowosądeckiej. Podczas wyborów na Dariusza Izworskiego zagłosowało dwieście osób.

Czytaj także: Nowy Sącz: Marta Poremba będzie nowym dyrektorem Wydziału Inwestycji w ratuszu

Do Rady Miasta Nowego Sącza z tego okręgu weszła Marta Poremba, od kilku dni dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Po jej rezygnacji z mandatu radnej, to właśnie on miał pierwszeństwo zostać radnym z tego okręgu. Jednak, kiedy pojawiła się taka możliwość nie zdecydował się na to. Mandat objął Jakub Prokopowicz.

Dariusz Izworski pracuje natomiast od piątku w Wydziale Komunikacji Społecznej i Kultury Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Jak mówi Marcin Poręba, szef tego wydziału nowy pracownik wesprze pracę biura prasowego.

- Pan Dariusz ma spore doświadczenie jeśli chodzi o sprawy związane z promocją, więc chcemy je wykorzystać - mówi dyrektor Poręba

Dariusz Izworski jest absolwentem politologii Wyższej Szkoły Biznesu - NLU w Nowym Sączu. Do tej pory był zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Piwnicznej-Zdroju.

Czytaj także: Po rezygnacji Poremby: obaj nie chcieli być radnymi, więc padło na Prokopowicza

Zajmował się sprawami związanymi z promocją miasta i gminy Piwniczna-Zdrój, obsługą strony internetowej, pisał artykuły, zajmował się fotografowaniem . Przez prawie dwa lata współpracował z redakcją lokalnego miesięcznika "Znad Popradu", a przez pół roku go redagował. W latach 2013, 2014 i 2015 był scenarzystą i reżyserem szopek noworocznych z udziałem parlamentarzystów ziemi sądeckiej , które były wystawiane w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)