Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
28/10/2020 - 15:10

Burmistrz Starego Sącza kulturalnie stawia na Wojciecha Knapika

Już na najbliższej sesji radni Starego Sącza dyskutować będą o powołaniu dyrektora Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Nowym Sączu. Burmistrz Jacek Lelek chce by do 2027 roku piastował to stanowisko dotychczasowy dyrektor - Wojciech Knapik.

Zgodnie ze statutem Centrum Kultury dyrektora tej najważniejszej placówki kultury w Starym Sączu  powołują radni Starego Sącza a w ślad za powołaniem burmistrz musi z nim zawrzeć stosowną umowę. Dyrektora można powołać na okres od 3 do 7 lat. Od ośmiu lat piastuje je Wojciech Knapik a jego umowa wygasa z końcem tego miesiąca.

Teraz burmistrz Jacek Lelek rekomenduje w projekcie uchwały, by Knapik otrzymał od rady powołanie na kolejne 7 lat, czyli do 2027 roku. Co o tym zadecydowało?

Zobacz też: Wojciech Knapik i jego Pannonica: festiwal, który pokochali ludzie z 90 krajów świata

- Myślę, że pan Wojciech Knapik piastując tę funkcję przez ostatnie osiem lat, że jest człowiekiem bardzo kreatywnym, odważnie stawia kolejne poprzeczki, wytycza sobie nowe wyzwania, które konsekwentnie i skutecznie realizuje – mówi Jacek Lelek a my przypomnijmy, że sztandarowym przykładem rozwoju kulturalnego Starego Sącza jest globalny sukces festiwalu Pannonica, którego pomysłodawcą był właśnie Knapik i niekwestionowany prestiż kolejnych edycji Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej.

Lelek zwraca również uwagę na fakt, że Centrum Kultury czeka już niebawem kolejny przełom w sposobie funkcjonowania związany z oddaniem do użytku nowej siedziby przy ul. Rynek 5 a Wojciech Knapik jest najodpowiedniejszą osobą, do tego, by w pełni wykorzystać ten nowy potencjał na mapie kulturalnej Sądecczyzny a dalej Małopolski. Czy radni podzielą tę opinię? Przekonamy się już podczas sesji 30 października. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu