Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
03/01/2024 - 13:10

Budowa ponownie ruszyła! Zobaczcie, jak wszystko wygląda od środka [ZDJĘCIA]

Ta inwestycja napotkała bardzo duże problemy. Ostatecznie, po rozwiązaniu umowy z poprzednim wykonawcą niezbędny był nowy przetarg. Prace w Gorlickim Centrum Kultury ponownie jednak ruszyły. Budynek ma zmienić się nie do poznania.

Remont Gorlickiego Centrum Kultury

Cały czas Nowy Sącz żyje sprawami niedokończonych inwestycji. Stadion Sandecji, Boisko w Zawadzie, Bloki na ul. 29 listopada - każda z nich została powierzona Grupie Blackbird i po czasie utknęła w martwym punkcie. Do wyłonienia nowego wykonawcy niezbędny będzie kolejny przetarg.

Duże problemy pojawiły się jednak również w Gorlicach przy okazji rewitalizacji Gorlickiego Centrum Kultury. Prace przez bardzo długi czas nie posuwały się do przodu. W październiku miasto rozwiązało więc umowę z wykonawcą - firmą TBM Tech z Warszawy..

Wszystko ponownie ruszyło pod koniec listopada Odpowiedzialna za dokończenie inwestycji jest gorlicka firma Hażbud, której oferta opiewała na nieco ponad 17,5 mln zł. - Roboty idą zgodnie z harmonogramem. Już po miesiącu widać efekty - informuje gorlicki Urząd Miasta.

Na realizację tej inwestycji Gorlice pozyskały ponad 4,6 mln zł dofinansowania. Po grudniowym spotkaniu burmistrza w Urzędzie Marszałkowskim udało się zwiększyć tę kwotę o ponad 1,3 mln zł. 

Co się zmieni w Gorlickim Centrum Kultury?

Przypomnijmy, że remont ma objąć m.in. salę widowiskową, scenę i jej elementy, salę kinową oraz kawiarnię. Ma pojawić się nowoczesny system oświetlenia i nagłośnienia, kaskadowy układ foteli na widowni i klimatyzacja. Metamorfozę przejdzie też sala gimnastyczne. Budynek zostanie w całości przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 - Zakładamy, że prace zostaną zakończone do końca czerwca 2024 roku - mówił w październiku w rozmowie z “Sądeczaninem” Łukasz Bałajewicz, ówczesny zastępca burmistrza Gorlic. ([email protected], fot.: UM Gorlice)

Remont Gorlickiego Centrum Kultury
Ta inwestycja napotkała bardzo duże problemy. Ostatecznie, po rozwiązaniu umowy z poprzednim wykonawcą niezbędny był nowy przetarg. Prace w Gorlickim Centrum Kultury ponownie jednak ruszyły. Budynek ma zmienić się nie do poznania


Dziękujemy za przesłanie błędu