Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
22/08/2019 - 21:50

Beth Macatee zamieniła Wall Street na farmę w Tyliczu. Jak to możliwe? [FILM]

Emocje już opadły po niedzielnych zawodach w ośrodku Farma Lama w Tyliczu. Czas na podsumowania. Organizatorzy czują satysfakcje z włożonej pracy, a uczestnicy niecierpliwie czekają na następny rok.

Właścicielką ośrodka Farma Lama w Tyliczu jest Beth Macatee, Amerykanka, która ćwierć wieku temu zrezygnowała z pracy maklera na Wall Street w Nowym Jorku oraz w Banku Światowym i znalazła swoje miejsce na ziemi w Tyliczu koło Krynicy-Zdroju. Prowadzi tam farmę, na której hoduje konie, owce i kozy.

Także i w tym roku Farma Lama wpisała się w cykl zawodów organizowanych w ramach II Sądeckiego Turnieju Jeździeckiego pod patronatem miesięcznika "Sądeczanin".   

- Z zawodów jestem bardzo zadowolona - mówi Beth Macatee prowadząca stadninę Farma LaMa w Tyliczu. - Po pierwsze nie było żadnego wypadku i to jest dla mnie bardzo ważne. Zawodnicy dobrze byli przygotowani. Niedzielne zawody były bardzo udane - dodaje.  

Zapytaliśmy właścicielkę, czy jest zadowolona ze swoich podopiecznych?

- Tak, Iza bardzo ładnie przygotowała zawodników, tak więc konie i jeźdźcy bardzo ładnie się prezentowali - mówi.

W zawodach uczestniczyło 34 uczestników. Odbywały się one w trzech kategoriach: mini LL do 50 cm, LL do 70 oraz L do 80 cm. Dopisali zawodnicy oraz kibice. Była to między innymi zasługa pięknej pogody, wielu atrakcji, jakie zostały przygotowane w tym roku, ale przede wszystkim niesamowitej atmosfery, jaka panuje w tym ośrodku.

Beth Macatee z uśmiechem wspomina czas, kiedy stadnina zaczęła funkcjonować. Nie myślała wtedy, że to miejsce będzie przyciągać tyle osób.

- Dziękujemy oczywiście sponsorom i patronowi medialnemu, bo  bo bez ich pomocy i poparcia te zawody nie mogły by się odbyć - zaznacza właścicielka ośrodka.

Na koniec poprosiliśmy Beth Macatee o rady dla przyszłych uczestników

- Praktyka, praktyka i praktyka. Widać kiedy koń i jeździec są przygotowani - dodaje - Wtedy wszystko idzie płynnie. Serdecznie polecam ten sport. Jazda konna to samo zdrowie.

ZC redakcja@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu