Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
24/08/2018 - 16:00

Będzie się działo! Ponad trzystu wystawców, wspaniałe stoiska czyli Agropromocja

Dużymi krokami zbliża się Agropromocja 2018, największa wystawa rolnicza w Małopolsce. Odbędzie się ona już po raz dwudziesty ósmy tradycyjnie w drugi weekend września w Nawojowej koło Nowego Sącza.

Wystawa, która od lat cieszy się zasłużoną renomą jest przede wszystkim promocją małopolskiego rolnictwa. Organizatorzy zapraszają w drugi weekend września (8 - 9 września) na teren przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego.

Podczas tej gigantycznej imprezy, która co roku przyciąga coraz więcej wystawców, oglądających i kupujących zaprezentują się najróżniejsi wystawcy. Rolnicy, producenci i przedsiębiorcy będą mieli możliwość pokazania, co w tym roku wyhodowali na polach, co urodziło się w sadach i co udało się im wyprodukować.

Wystawa jest okazją do nawiązania szerszych kontaktów z innymi wystawcami i klientami.

- Zapraszamy na tegoroczną Agropromocję do Nawojowej – mówi Tadeusz Gurgul, kierownik Powiatowego Biura Zespołu Doradztwa Rolniczego Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Krakowie. - Jeszcze zgłaszają się wystawcy. Sądzimy, że może ich być jeszcze więcej, niż w poprzednich latach. Właśnie kończy się rejestracja wystawców. Szacujemy, że do Nawojowej przyjedzie ich około trzystu. Spodziewamy się także sporej liczby zwiedzających stoiska. W poprzednich latach Agropromocję odwiedziło około 40 tysięcy ludzi. Sadzimy, że teraz będzie ona podobna. Jeśli przyjedzie wiece zwiedzających, również będziemy usatysfakcjonowani.

Tadeusz Gurgul zaznacza, że podczas Agropromocji promowane jest głównie małopolskie rolnictwo, ale nie tylko. Przyjadą też wystawcy z innych regionów Polski.

- Promujemy firmy i zakłady, które są związane są z rolnictwem. Produkujące pasze, maszyny i sprzęt – dodaje.

W ramach Agropromocji, podobnie zresztą jak w ubiegłym roku będzie można zobaczyć wiele wystaw m.in. zwierząt. Będą wystawy owiec, drobnego inwentarza, szynszyli, ptactwa ozdobnego. Będzie można zobaczyć nowoczesne maszyny i sprzęt używany w rolnictwie. Będzie działka budowlana wiążąca się z rolnictwie, technika grzewcza, ogrodnictwo. Swoje stoiska będą miały też instytuty związane z rolnictwem. Zostaną też zaprezentowane rękodzieło i twórczość ludowa. Będą się też promować Koła Gospodyń Wiejskich.  

[email protected], Fot. MŚ.Dziękujemy za przesłanie błędu