Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
02/03/2020 - 08:35

Barbara Paluchowa, laureatka konkursu im. ks. B. Kumora: to ogromne wyróżnienie

Barbara Paluchowa z Piwnicznej Zdroju, artysta plastyk, poetka, animatorka kultury, fotografik, dziennikarz, działaczka społeczna została w tym roku laureatką VIII Konkursu literackiego o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Kapituła uhonorowała ją za całokształt twórczości literackiej. Barbara Paluchowa odebrała zaszczytny tytuł, symboliczny czek na 5 tysięcy złotych oraz piękną statuetkę przedstawiającą patrona konkursu.

Piwniczańska poetka, kobieta wielu pasji odkrytych i jeszcze nie odkrytych została laureatką konkursu w kategorii „Sądecki Autor”. Kapituła uhonorowała ją za jej znaczący dorobek twórczy, w tym literacki. Dla organizatorów konkursu Barbara Paluchowa nie jest osobą nieznaną. Jej publikacje książkowe były już zgłaszane do tego konkursu w kategorii „Książka o Sądecczyźnie”, w poprzednich jego edycjach.

Barbara Paluchowa jest laureatką kilku nagród Grand Prix i głównych nagród w znaczących ogólnopolskich konkursach poetyckich. Otrzymała szereg oznaczeń, m.in. medal Zasłużony dla Ziemi Sądeckiej, Zasłużony dla Kultury Polskiej Gloria Artis, Nagrodę im. Władysława Orkana, Nagrodę II stopnia Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa.

Podczas tegorocznej uroczystej gali konkursu, która odbyła się w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju laureatka była bardzo wzruszona i mile zaskoczona. Jak zaznaczyła Nagroda im. ks. prof. Bolesława Kumora jest wspaniałym uhonorowaniem jej twórczej pracy i motywacją do dalszego działania na tym polu.

- Dzisiaj spotkał mnie ogromny zaszczyt, którego się nie spodziewałam, bo tylu wspaniałych autorów zostało zgłoszonych i nominowanych do tego konkursu – powiedziała Barbara Paluchowa bezpośrednio po odebraniu nagrody. - Serdecznie dziękuję całej kapitule konkursu. Jest to dla mnie, mogę powiedzieć taki radosny stres, ale przede wszystkim ogromne wyróżnienie.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020