Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
22/03/2022 - 20:20

Bank dołoży 25 mln złotych do stadionu Sandecji. W sumie będzie kosztował...

Klamka zapadła w ubiegłym miesiącu. Przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu jest budowany większy stadion, na ponad osiem tysięcy miejsc. Inwestycja pochłonie 75 milionów złotych. Na to, by obiekt był większy zgodziła się Rada Miasta.

Zgoda na większy stadion to także zgoda na dopłacenie prawie 25 mln złotych na to zadanie z kredytowej puli środków, które pozostają w dyspozycji miasta.

Jak dowiedział się „Sądeczanin” miasto, będące inwestorem tego przedsięwzięcia uzyskało zgodę banku finansującego inwestycję na przesunięcie wspomnianych 25 mln złotych. Taka zgoda była konieczna, by można było przygotować aneks do umowy z wykonawcą, - firmą Blackbird, która od czerwca ubiegłego roku modernizuje obiekt.

- Zostaje przesunięta kwota niespełna 25 mln złotych – powiedział Sądeczaninowi Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. – Chcemy podpisać aneks we wtorek (dzisiaj). Po jego podpisaniu wykonawca wchodzi z impetem w budowę stadionu na 8111 miejsc.

Na terenie stadionu gotowe są już podpory, na których będzie znajdowała się trybuna C od strony rzeki Kamienica, prace postępują także w innych miejscach na terenie stadionu.

- Z zapowiedzi wykonawcy wiem, że zamierza w kwietniu zacząć demontować część trybuny A od strony ul. Kilińskiego – dodaje prezydent Bochenek. – Obecnie trwają także prace przy budowie parkingu i dróg dojazdowych. Na przełomie kwietnia i maja ma być ułożona kostka wokół stadionu, oprócz tej części przy trybunie A.

Artur Bochenek wyjaśnia, że budowany obiekt będzie stadionem miejskim, którym będzie zarządzała spółka miejska Nowosądecka Infrastruktura Komunalna i jak zapewnił obiekt może służyć różnym celom.

- Między innymi będą tam organizowane rozgrywki piłkarskie – dodaje. - Będzie możliwość organizowania na tym obiekcie różnych imprez piłkarskich odbywających się pod egidą PZPN -u.

[email protected], fot i film MP, wizualizacja / fb prezydent Ludomir Handzel.

Jest zgoda banku na dołożenie 25 mln złotych do budowy stadionu Sandecji. Gotowy aneks
Klamka zapadła w ubiegłym miesiącu. Przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu jest budowany większy stadion na ponad osiem tysięcy miejsc. Inwestycja pochłonie 75 milionów złotych. Na to, by obiekt był większy zgodziła się Rada Miasta.
Dziękujemy za przesłanie błędu