Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
13/06/2018 - 13:25

Adam Nawałka był też trenerem Sandecji. - To były spartańskie warunki - wspomina

Już 14 czerwca na stadionie w Moskwie rozpoczynają się XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. "Orły Nawałki" pierwsze spotkanie rozegrają we wtorek, 19 czerwca z Senegalem. Jednak, czy wiecie o tym, że Adam Nawałka nieco ponad 10 lat temu był trenerem Sandecji?

Adam Nawałka trener piłkarskiej reprezentacji Polski jest   Ambasadorem Futbolu Sądeckiego. Tytuł ten otrzymał w 2014 roku  za szczególny wkład w rozwój piłkarstwa na Sądecczyźnie. Ponad 10 lat temu pracował z tutejszymi piłkarzami jako trener  „Sandecji”. Jego zdaniem na  sukces i doskonałe wyniki składają  się: talent, ciężka praca, wyczerpujące treningi (nie okazjonalne i tylko godzinne), a także zdrowie.

Ponad 10 lat temu, jako  trener "Sandecji" Adam Nawałka mieszkał  w  Rytrze.  -  „Tutaj, w Nowym Sączu, hartowałem się jako młody szkoleniowiec.  Spartańskie warunki, jakie zastałem, bardzo pomogły mi, w tym żeby rozwijać się warsztatowo.

Z dużym sentymentem wspominam tamte czasy” – mówił  Adam Nawałka cztery lata temu  podczas spotkania z fanami piłki nożnej,  które odbyło się w MCK Sokół w Nowym Sączu.

Adam Nawałka urodził się 1957 roku.  Karierę rozpoczął w „Wiśle” Kraków. 

W 1978 roku znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata powołanej przez Jacka Gmocha.

Łącznie w zespole narodowym wystąpił 34 razy.  Grał  w latach świetności polskiej piłki nożnej.

(MaK) fot. arch. aut.

 
 Dziękujemy za przesłanie błędu