Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
06/04/2023 - 08:55

6 sołectw Kamionki Wielkiej dostanie chodniki przy powiatówkach. Roboty zaczną się lada dzień

Kamionka Wielka podpisała właśnie umowę na realizację jednej z najważniejszych inwestycji w tej kadencji. Aż 6 sołectw w ciągu 14 najbliższych miesięcy dostanie chodniki przy najbardziej ruchliwych powiatówkach.

6 sołectw Kamionki Wielkiej dostanie chodniki przy powiatówkach. Roboty zaczną się lada dzień

Zobacz też: Kamionka Wielka: weź kasę na wymianę pieca. Gmina nieźle dopłaca

Dlaczego to takie ważne? Bo powiatówki na terenie Kamionki Wielkiej to w większości drogi przelotowe o naprawdę dużym natężeniu ruchu, z których korzystają wszystkie ościenne gminy. Chodniki to tym samym jeden z najistotniejszych gwarantów bezpieczeństwa dla pieszych mieszkających w tej okolicy.

Gmina musiała się do tego przedsięwzięcia bardzo gruntownie przygotować – inwestycja wymaga projektów budowlanych a warunki topograficzne są tutaj niełatwe. Potrzebne było też odpowiednie porozumienie z władzami powiatu i naprawdę duże pieniądze na realizację.

Teraz możemy śmiało powiedzieć, że gmina dotarła do brzegu, bo ma już za sobą najważniejszy element tej układanki – przy obecnej sytuacji na rynku robót budowlanych – czyli rozstrzygnięty przetarg i podpisaną umowę.

Zobacz też: Kamionka Wielka: zmierzą się z wyjątkowo zajadłym osuwiskiem. Czy uratują ten dojazd do domów?

Możemy zatem podać, gdzie dokładnie powstaną owe chodniki:
- droga Nowy Sącz – Cieniawa w Mystkowie,
- droga Nowy Sącz – Cieniawa w Mszalnicy,
- droga Nowy Sącz – Florynka w Boguszy,
- droga Kamionka Wielka – Kamionka Wielka w Kamionce Wielkiej,
- droga Nowy Sącz – Florynka w Królowej Górnej,
- droga Nowy Sącz – Florynka w Królowej Polskiej,
- droga gminna Plebańskie – Dziołek w Kamionce Wielkiej.

Ile to będzie kosztować? 6 875 700 zł, z czego aż 87,26 procent samorząd pokryje z dofinansowania z Polskiego Ładu. - Pozostała część środków stanowi budżet gminy. W ramach robót budowlanych powstaną nowe ciągi piesze z zatokami autobusowymi o łącznej długości przeszło 4,5 kilometra. Po wypełnieniu niezbędnych formalności wykonawca powinien rozpocząć prace jeszcze w tym miesiącu – wyjaśnia wójt Andrzej Stanek zastrzegając, że z całością robót wykonawca musi zmieścić się w terminie do 14 miesięcy. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu