Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
31/05/2022 - 10:35

6 milionów i będą kolejne chodniki w Kamionce Wielkiej. Gdzie dokładnie?

Kamionka Wielka to kolejna gmina z Sądecczyzny, która może się pochwalić niebagatelnym zastrzykiem środków finansowych z programu Polski Ład. Ile pieniędzy otrzymał samorząd i na co je wyda?

6 milionów i będą kolejne chodniki w Kamionce Wielkiej. Gdzie dokładnie?

10 999 000 zł tyle właśnie pieniędzy zasiliło budżet Kamionki Wielkiej ze wspomnianego programu. Co najważniejsze aż 6 000 000 gmina chce wydać na budowę chodników przy drogach powiatowych, czyli tam gdzie ich brak stwarza największe zagrożenie dla mieszkańców.

Zobacz też: Kamionka Wielka: będzie aż 351 nowych lamp przy drogach. Na liście 7 sołectw

Projekty są już niemal dopięte. Wspomniana kwota to 95 procent wartości inwestycji, pozostałą kwotę gmina musi wyłożyć z własnego budżetu. W których sołectwach zrobi się dzięki temu bezpieczniej? – W Mystkowie, Mszalnicy, Kamionce Wielkiej, Królowej Polskiej, Królowej Górnej i w Boguszy – wylicza wójt Andrzej Stanek.

Pozostałe 4 999 000 zł Kamionka Wielka zainwestuje w budynki użyteczności publicznej: szkoły, remizy, bibliotekę itp. Tu skoncentruje się na wymianie instalacji oświetleniowej, dociepleniu, a więc tych przedsięwzięciach, które w przyszłości pozwolą na oszczędzeniu na rachunkach za prąd i ogrzewanie. Na liście jest m.in. budynek, w którym działa ośrodek zdrowia, POZ w Mszalnicy. Dofinansowanie ma pokryć 90 procent wartości przedsięwzięcia, kolejne 10 procent samorząd wyłoży z własnych pieniędzy. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)

Dziękujemy za przesłanie błędu