Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
05/10/2020 - 10:00

400 tysięcy: na co pójdą pieniądze ze sprzedaży przedszkola w Piwnicznej

400 tysięcy złotych, za tyle gminie udało się sprzedać nieruchomość po zlikwidowanym przedszkolu w Piwnicznej-Zdroju. Na co samorząd wyda te pieniądze?

400 tysięcy: na co pójdą pieniądze ze sprzedaży przedszkola w Piwnicznej

Zobacz też: Deszcz odciął osiedle od świata. Woda dosłownie zmiotła 300 metrów drogi!

Decyzję o sprzedaży budynku przy ul. Źródlanej radni, choć niejednomyślnie, podjęli już w kwietniu. Na tej samej sesji radna Justyna Deryng sygnalizowała burmistrzowi, że mieszkańcy osiedla Miasto oczekują, że pieniądze z transakcji zostaną ulokowane właśnie w tej dzielnicy. Dariusz Chorużyk z miejsca zastrzegł, że nie może tego obiecać, bo najpierw trzeba znaleźć kupca i zobaczyć, ile w rzeczywistości zapłaci.

Zobacz też: Burmistrz Piwnicznej będzie musiał szukać innej pracy?

Okazało się jednak, że mimo bardzo dobrej lokalizacji i możliwości prowadzenia w obiekcie działalności gospodarczej, chętnych do kupienia przedszkola nie ma. W pierwszym przetargu cena wywoławcza wynosiła 400 000 zł. W drugim została obniżona do 395 000 zł. I dopiero wtedy, 1 października, budynek wraz z działką nabył – za 5 tysięcy więcej - przedsiębiorca ze Starego Sącza, który chce przenieść swój biznes, który obecnie prowadził na Równi w starym Domu Ludowym. Chodzi o sprzedaż sprzętu ogrodniczego.

- Pieniądze te zostaną przeznaczone na inwestycje drogowe zgodnie z potrzebami, które zgłosili mieszkańcy na zebraniach osiedlowych i sołeckich – deklaruje burmistrz Dariusz Chorużyk.

To bardzo ważna informacja, bo nawałnicach, które w tym sezonie letnim przetoczyły się przez gminę uszkodzonych jest bardzo wiele lokalnych dróg. Na usuwanie skutków przyda się każda złotówka a przecież są tez inne roboty, które od lat czekają w kolejce. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu