Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
20/08/2018 - 13:50

21 tysięcy dla Norberta z Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

Muzyka łagodzi obyczaje, uspokaja i sprawia, że stajemy się lepsi. To już wiemy, ale dzięki Festiwalowi im. Jana Kiepury odbywającemu się w Krynicy-Zdroju, dowiedzieliśmy się także, że muzyka powoduje, że jesteśmy wrażliwsi na niedole innych i hojni w niesieniu pomocy.

Gmina Krynica-Zdrój objęła patronatem zbiórki pieniędzy dla mieszkańca gminy Norberta, który zmaga się z chorobą nowotworową. Od czerwca na wszystkich imprezach organizowanych przez Krynicę prowadzone są akcje charytatywne. Wolontariuszy nie zabrakło także na największej imprezie kulturalnej roku, czyli trwającym tydzień Festiwalu im. Jana Kiepury.


Podczas wszystkich koncertów, odbywających się w Pijalni Głównej, ze sceny zapowiadano zbiórkę i jej cel. Widzowie mieli okazję dowiedzieć się o Norbercie i jego walce z rakiem. Na imprezach pojawiał się także chory 12-latek, aby samemu, jako wolontariusz zbierać pieniądze.

Zobacz także: Norbert już po badaniach. Lekarze są dobrej myśli!

Podczas koncertów zebrano kwotę 21 tys. złotych. Rekord został pobity we środę 15 sierpnia, kiedy zebrano aż 4,2 tys. Jest to kolejny, duży krok na drodze Norberta do zdrowia.

Zadaniem burmistrza i gminy jest przede wszystkim dbanie o dobro jej mieszkańców - mówi burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko - czuję się osobiście odpowiedzialny za pomoc Norbertowi. Mieszka on w naszej gminie i jest to nasz obowiązek. Rodzina nie może w tej ciężkiej walce zostać sama.

- Wiem, że wcześniejsze zbiórki kończyły się sukcesem, ale ciągle trzeba działać. W Krynicy organizujemy Festiwal im. Jana Kiepury, jest to nasz duży atut i postanowiliśmy to wykorzystać. Efekt przerósł wszelkie oczekiwania i osobiście wszystkim darczyńcom dziękuję.


Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie zbiórki - mówi rodzina chłopca - bardzo pomaga nam świadomość, że w naszej walce nie jesteśmy sami i możemy liczyć na wielu ludzi dobrego serca.

(KS) Fot. autor/archiwum rodziny GumolaDziękujemy za przesłanie błędu