Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
18/01/2024 - 21:05

100 tysięcy lampek! Z Ptaszkowej wciąż bije świąteczny blask [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Szopka w Ptaszkowej to już kultowe miejsce na mapie Sądecczyzny. W okresie świąt Bożego Narodzenia bije stąd piękny, kolorowy blask. W tym roku wokół domu państwa Jurczyńskich rozbłysło blisko 100 tysięcy lampek. Całość robi niesamowite wrażenie.

Szopka w Ptaszkowej

Kolorowe światełka, choinka, szopka czy różnego rodzaju ozdoby to nieodłączne elementy świąt Bożego Narodzenia. Okres, w którym możemy je podziwiać cały czas trwa. Na Sądecczyźnie pięknie przystrojonych domów nie brakuje.

Zdecydowanie najbardziej wyróżnia się na tym polu słynna już szopka państwa Jurczyńskich w Ptaszkowej. W grudniu powróciła po rocznej przerwie i ponownie prezentuje się cudownie. W okresie zimowym jest to zdecydowanie najjaśniejsze miejsce w okolicy. 

- Blisko 100 tysięcy światełek, szopka z żywymi zwierzętami, renifer z saniami, Arka Przymierza, Arka Noego i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Czynne do 2 lutego od 16.30 do 20:30 - czytamy na facebooku twórców szopki.

Nieopodal mamy też parking dla odwiedzających. Chętnych do zobaczenia całości na własne oczy nigdy nie brakowało. Podobnie jest również w tym roku. Ponadto, na miejscu możemy spotkać też wolontariuszy, którzy kwestują, by wesprzeć leczenie małej Wiktorii Wróbel.

Piękna tradycja kontynuowana w Ptaszkowej

- To była pasja mojego taty. Oświetlał dom od kilkudziesięciu lat. Jego marzeniem zawsze była szopka, która powstała w 2014 roku. Zmarł w tamtym roku, a ja wszystko kontynuuje - wyjaśnia Kamil Jurczyński.

Efekt jest naprawdę niesamowity. Piękny, kolorowy blask, figurki czy kolędy tworzą niepowtarzalny klimat Bożego Narodzenia. Rozmowę z Kamilem Jurczyńskim oraz samą szopkę możecie zobaczyć w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Rafał Gajewski, fot.: Rafał Gajewski)

Szopka w Ptaszkowej
Szopka w Ptaszkowej to już kultowe miejsce na mapie Sądecczyzny. W tym roku wokół domu państwa Jurczyńskich rozbłysło blisko 100 lampek.


Dziękujemy za przesłanie błędu