Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
30/11/2022 - 14:25

Zobacz z góry: łącznik obwodnic Chełmca ma aż cztery mosty [WIDEO/ZDJĘCIA]

Byliśmy dzisiaj – na zaproszenie inwestora, czyli GDDKiA – na budowie łącznika dwóch obwodnic Chełmca powstającego w ciągu DK 28. To nie będzie długi odcinek, a wymaga budowy aż czterech obiektów mostowych!

Filmik powyżej obrazuje zaawansowanie prac na 9 dni przed naszą dzisiejszą wizytą. Przyznajcie sami, to robi ogromne wrażenie. Mowa o ok. 1 400 metrach, a trzeba było zrobić aż 4 obiekty mostowe nad Biczycanką i gminnymi drogami m.in. ulica Leśną i ulicą Węgrzynek. Obiekty muszą być – siłą rzeczy – wyniesione ponad poziom terenu. Na budowie łącznika, by zminimalizować kubaturę niezbędnych do tego elementów, zamiast tradycyjnych nasypów robi się mury oporowe. I tu kolejna ciekawostka – zamiast technologii żelbetonowej wykorzystano technologię opartą – w dużym uproszczeniu – o specjalne naciągi usztywniające.

Zobacz też: Chełmiec: niech budują ten łącznik, ale niech po sobie sprzątają. Tu też mają dość błota

Jak podkreślał inżynier kontraktu Jerzy Bajer tę propozycję modyfikacji projektu przedstawił sam wykonawca, czyli konsorcjum SWIETELSKI. To rozwiązanie równie skuteczne, a mniej pracochłonne i o wiele tańsze. 

Mieszkańców na pewno zainteresuje fakt, że będą tu ekrany akustyczne, ale tylko w miejscach, gdzie sami okoliczni sobie zażyczyli i na wspomnianych wyżej obiektach mostowych.

Wszystkie dane odnośnie obecnego zaawansowania prac dowodzą jednoznacznie, że wykonawca bez problemu upora się ze wszystkimi robotami w terminie. Prace mają być zakończone do końca lipca 2023 roku. ([email protected] Fot.: ES i GDDKiA, film: GDDKiA)

Zobacz z góry: łącznik obwodnic Chełmca ma aż cztery mosty [WIDEO/ZDJĘCIA]
Byliśmy dzisiaj – na zaproszenie inwestora, czyli GDDKiA – na budowie łącznika dwóch obwodnic Chełmca powstającego w ciągu DK 28. To nie będzie długi odcinek, a wymaga budowy aż czterech obiektów mostowych! (Fot.: ES i GDDKiA)


Dziękujemy za przesłanie błędu