Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
22/11/2019 - 23:50

Wyrok w trybie wyborczym. W Piwnicznej-Zdroju referendarze pokonali burmistrza

Dziś, 22 listopada w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu zapadł wyrok w trybie wyborczym. W ślad za żądaniami Komitetu Referendalnego burmistrz Dariusz Chorużyk musi podać rzeczywiste koszty referendum w Piwnicznej-Zdroju.

O tym jak wyglądają wyliczenia kosztów referendum w ślad za informacjami, które Komitet Referendalnej z Piwnicznej-Zdroju uzyskał bezpośrednio z sądeckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego pisaliśmy w publikacji Krociowy koszt referendum to mit? Diety piwniczańskich komisji trafią do muzeum

Dziś z kolei zapadł wyrok – doniesienie w 24-godzinnym trybie wyborczym był pełnomocnik Komitetu Referendalnego w Piwnicznej-Zdroju, na mocy którego burmistrz Dariusz Chorużyk ma na swoim profilu na Facebooku sprostować dane na ten temat. Podstawą do powództwa były wpisy, w których sugerował m.in., że koszt referendum, który gmina będzie musiała ponieść z własnego budżetu wystarczyłby np. na wyremontowanie jakiegoś odcinka drogi gminnej. W ślad za tym w gminie pojawiły się pogłoski, że referendum może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Zobacz też: Rok samorządu: czy burmistrz Piwnicznej-Zdroju zasłużył na referendum?

Wyrok jest nieprawomocny a burmistrz może się od niego odwołać do Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Jak to wygląda w szczegółach? Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Piotrem Ściegiennym pełnomocnikiem Komitetu Referendalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)