Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 22 kwietnia. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
28/10/2023 - 07:50

Wielka radość miesza się ze smutkiem, czyli sądeczanie oceniają wyniki wyborów [WIDEO]

Niektórzy są zawiedzeni, inni pełni nadziei. Mieszkańcy Sądecczyzny mają na wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych swój własny punkt widzenia. Co mówili podczas naszej sondy ulicznej? Zobaczcie sami:

Wybory parlamentarne 2024

Choć wybory parlamentarne odbyły się 15 października to o ich wynikach wciąż mówi się bardzo dużo. Przypomnijmy, że zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, który zdobyło 194 mandaty. Większością, która może pozwolić na utworzenie rządu dysponuje jednak obecna opozycja (Koalicja Obywatelska, Lewica, Trzecia Droga). Łącznie ma 248 sejmowych szabel.

Partia Jarosława Kaczyńskiego poniosła straty również w sądeckim okręgu nr 14. Do Sejmu dostało się 6 osób (do tej pory było ich 8). Oprócz tego dwa mandaty zdobyli przedstawiciele KO, a po jednym Konfederacji oraz Trzeciej Drogi.

Sądeczanie o wynikach wyborów

Powyborczych komentarzy nie brakuje. Niemal wszyscy na ostateczne wyniki mają swój własny punkt widzenia. Jak oceniają je mieszkańcy Sądeccyzny? Zapytaliśmy ich o to podczas sondy na ulicach Nowego Sącza.

- Wyniki są niespójne. Uważam, że naród nie wybrał dobrze. Nie będzie teraz jednolitości, każdy będzie ciągnął na swoją stronę - mówi napotkana przez nas osoba. - Jestem zawiedziona, bo byłam za PiS-em - dodaje kolejna. - Z jednej strony szkoda mi niektórych, z drugiej jestem ciekawy, co się będzie działo, bo wciąż jest wszystko możliwe - uważa inny z mieszkańców.

Co mówili pozostali? Wszystkie wypowiedzi znajdziecie w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Rafał Gajewski, montaż: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu