Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
10/02/2024 - 10:45

Sołtysi powiatu nowosądeckiego spotkali się dziś ze starostą Markiem Kwiatkowskim

Aby podsumować miniony rok i porozmawiać o tegorocznych inwestycjach spotkalli się dziś ze starostą nowosądeckim Markiem Kwiatkowskim sołtysi z powiatu nowosądeckiego. Większość z nich należy do Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej.

- Dziękuję staroście Markowi Kwiatkowskiemu za zaproszenie, tym zgromadzeniem wracamy do przerwanej na czas pandemii długiej tradycji noworocznych spotkań - przypomina Marcin Bednarz, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej. 

Marek Kwiatkowski, witając sotysów, nie mógł nie przypomnieć, że i jego mama długie lata pełniła tę funkcję, wie zatem doskonale z czym ona się wiąże. Starosta, aby nie zanudzić swych gości, w skrócie tylko przypomniał ubiegłoroczne, rekordowe nakłady inwestycyjne, które sięgnęły aż 30 procent budżetu powiatu.

Udało się to głównie dzięki pieniądzom, sprawnie pozyskanym z zewnątrz. Efekt to między innymi 150 kilometrów gruntownie wyremontowanych jezdni i chodników - aż jedna trzecia wszystkich dróg będących w zarządzie powiatu nowosądeckiego.

To, co udało się zrobić w 2023 roku, doliczając inwestycje kończone na początku tego roku, jest warte ponad 350 milionów złotych - takiego wyniku nie było jeszcze nigdy dotąd w historii powiatowego samorządu.

Nie brakło też dyskusji. Sołtys Chomranic, Stanisław Kuzak, ubolewał, że do wielu miejsc, wybudowanych dzięki budżetowi starostwa, jak choćby do nowoczenego centrum sportowego w Marcinkowicach trudno się dostać z powodu braku sprawnie działającej komunikacji publicznej w gminie Chełmiec. Obiecał, że zrobi wszstko, aby przywrócić siatkę połączeń, obsługiwanych przez  niskoemisyjne autobusy nowosądeckiego MPK. (tk) Fot tk

Noworoczne spotkanie sołtysów powiatu nowosądeckiego ze starostą
Niemal stu sołtysów uczestniczyło sobotniego przedpołudnia w mszy, a potem w spotkaniu noworocznym ze starostą nowosądeckim, Markiem Kwiatkowskim.


Dziękujemy za przesłanie błędu