Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
06/06/2023 - 17:55

Sołtys Barcic dał żółtą kartkę GDDKiA i sam skosił pobocza przy DK 87

Sołtys Barcic Tomasz Koszkul od dawna wpisuje się w funkcjonowanie gminy Stary Sącz jako wyjątkowo wyrazista i bezpardonowa postać. Od początku nie kryje swojego sceptycyzmu co do projektu przebudowy DK 87. Wczoraj wystawił GDDKiA kolejną żółtą kartkę.

Ledwie burmistrz Starego Sącza wydał decyzję środowiskową dla przebudowy DK 87 a już sołtys Barcic bez owijania w bawełnę, publicznie wyliczył, jakie konsekwencje inwestycja przyniesie Barcicom. Pisaliśmy o tym szczegółowo w publikacji Za „nową” DK 87 Barcice mogą słono zapłacić. Mieszkańcy mówią, czego się boją

Ale tu nie bardzo dało się zatrzymać urzędniczą machinę – przebudowa DK 87 jest już klepnięta w formule, która nie we wszystkich okolicznych budzi entuzjazm. Teraz Tomasz Koszkul znów daje GDDKiA żółtą kartkę. O co poszło tym razem? Ano o rzecz zdecydowanie bardziej prozaiczną niż modernizacja krajówki, bo o należyte utrzymanie tego, z czego już korzystają kierowcy.

Zobacz też: Nowy Sącz: kto wyremontuje Magazynową? Miasto musi negocjować

- Jak to jest żeby mieszkańcy sami wycinali trawę przy drodze krajowej? – pyta sołtys tuż przed tym jak sam wziął się za koszenie poboczy przy krajówce. – A podobno generalna dyrekcja dba o nasze bezpieczeństwo i robi wszystko dla naszego bezpieczeństwa – ironizuje na filmiku wrzuconym na facebookowym profilu Sołectwa Barcie pokazując jak mocno auto musi się wychylić z drogi dojazdowej, by móc cokolwiek na DK 87 zobaczyć.

GDDKiA oberwało się za zbudowanie przy ostatniej modernizacji dużo krótszego chodnika już zapowiadano. – Wnioskujemy od lat i nic – podkreśla Koszkul. – Pisałem pismo, to mi odpisali, że moja prośba jest bezzasadna, bo nie ma takiego ruchu – komentuje gdy w tle krajówką pędzi auto za autem. Jakie jeszcze grzechy drogowców wylicza? Zobaczcie sami. Być może nie ze wszystkim w tym akurat zakresie się z sołtysem zgodzicie, ale przyznajcie – takie chaszcze przy drodze transgranicznej wyglądają naprawdę słabo. ([email protected] Fot.: Facebook)Dziękujemy za przesłanie błędu