Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
24/01/2020 - 09:05

Sesja LIVE w Piwnicznej-Zdroju: radni uchwalają pierwszy budżet Chorużyka

Dzisiaj w Piwnicznej-Zdroju najważniejsza sesja w roku. Radni będą uchwalać budżet i opłaty śmieciowe. Jak ocenią zaplanowane na 2020 rok inwestycje? Czy zgodzą się na kilkudziesięcioprocentowe podwyżki za wywóz odpadów komunalnych?

O zaplanowanych na 2020 rok wydatkach inwestycyjnych w gminie Piwniczna-Zdroj – ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji drogowych zawartych w projekcie pierwszego autorskiego budżetu burmistrza Dariusza Chorużyka pisaliśmy już w publikacji Debiutancki budżet Chorużyka. Zobacz w co będzie inwestować Piwniczna-Zdrój

Nie ma tu wielkich przedsięwzięć, ale nie ma za to kolejnych planów zadłużenia gminy. Regionalna Izba Obrachunkowa ocieniła projekt budżetu pozytywnie, ale czy równie pozytywnie ocenią go radni?

Inną sprawą są nieuniknione podwyżki opłat śmieciowych. Przy czym władze gminy przedstawiły radnym kilka opcji cenowych. Takie, które zagwarantują, że system zbilansuje się z wpłat dokonywanych przez mieszkańców i takie, w których w kosztach utrzymania śmieci partycypować będzie gmina. Przy czym ta ostatnia wersja wiąże się ze złamaniem nakazów ustawy śmieciowej, która nie daje samorządom możliwości dopłacania. Szczegóły w publikacji Ceny śmieci ostro w górę. W Piwnicznej-Zdroju "wybór między dżumą a cholerą"

By obejrzeć transmisję z sesji wystarczy kliknąć w zdjęcie powyżej.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu