Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
31/08/2020 - 09:55

Sesja LIVE w Piwnicznej: skargi sprzedaż działek i rewolucja w oświacie

Dzisiejsza sesja w Piwnicznej-Zdroju znów zapowiada się bardzo gorąco. Dlaczego? Bo znów będzie mowa o rewolucji w oświacie, sprzedaży gminnych gruntów. Radni mają też rozpatrzyć dwie skargi - jedną na burmistrza Dariusza Chorużyka, drugą na dyrektor SP w Łomnicy-Zdroju.

O treści obu skarg pisaliśmy szczegółowo w publikacji Burmistrz Piwnicznej szafuje parkowaniem za darmo?

Dziś radni mają tylko zweryfikować opinię Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. W pierwszym przypadku skład uznał, że burmistrz jest niewinny, w drugim – członkowie komisji orzekli, że nie mają kompetencji do rozstrzygnięcia sporu między szefową szkoły a jej pracownikami.

Temat sprzedaży gminnych działek zawsze budził wśród radnych sporo kontrowersji. Dziś – na wniosek burmistrza – mają zadecydować o sprzedaży dwóch gruntów w Zubrzyku. Jeden jest z ujęciem wody mineralnej – chciała go kupić tutejsza rozlewnia. Zakupem drugiego zainteresowany jest mieszkaniec, który chce po prostu uporządkować kwestie własnościowe gospodarowanych przez siebie terenów.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: straty po burzach można już liczyć w milionach

Przy okazji radni na pewno dopytywać o sprzedaż budynku po zlikwidowanym przedszkolu przy ul. Źródlanej. Bo chętnych w pierwszym przetargu nie było a gmina mocno liczyła na zastrzyk gotówki. Teraz liczy jeszcze bardziej, bo przez sierpniowe burze poważnie uszkodzonych jest sporo gminnych dróg.

Kolejny ważny punkt sesji dotyczy przekształcenia oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju w Przedszkole Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju oraz utworzenia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju. To usankcjonowanie trwającego od wielu miesięcy procesu zmierzającego do skupienia dzieci przedszkolnych i szkolnych w jednym, odpowiednio przystosowanym obiekcie. Tyle, że część rodziców jest temu cały czas zdecydowanie przeciwna. Czy radni będą chcieli skonfrontować ich argumenty z burmistrzem?

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)