Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
12/04/2024 - 12:10

Ruchliwe skrzyżowanie zmienia swoje oblicze. Inwestycja posuwa się do przodu [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Wielu kierowców każdego dnia przejeżdżało przez skrzyżowanie ulic Asnyka z Zieloną w Nowym Sączu. Obecnie nie jest to możliwe przez trwającą modernizacją linii kolejowej. Jak to miejsce wygląda? Co się zmieniło? Spójrzcie:

Modernizacja linii kolejowej w Nowym Sączu

Ten widok jest z nami już od kilku miesięcy. Trwa modernizacja linii kolejowej Nowy Sącz-Chabówka. Wszystko rozpoczęło się w listopadzie poprzedniego roku i spowodowało, że w mieście zaczęły się tworzyć duże korki. 

Przypomnijmy, że zamknięte są m.in. ulice Mickiewicza, Lenartowicza czy Kolejowa. Widok maszyn, samochodów budowlanych i pracowników jest czymś normalnym również w okolicach skrzyżowania Asnyka z Zieloną.

Zmiany na skrzyżowaniu ulicy Asnyka z Zieloną

Miejsce to zmienia się nie do poznania. Póki co jest wielkim placem budowy pełnym różnego rodzaju sprzętu. Na odcinki ulicy Zielonej nie mamy asfaltu, zniknęły również tory przechodzące przez jezdnię. Całość będzie wyglądała wkrótce zupełnie inaczej.

- Przy ul. Asnyka powstaje betonowa podstawa torowiska. Pociągi w tym miejscu pojadą wyżej. Pozwoli to na budowę bezkolizyjnego skrzyżowania torów z drogą. Zwiększy się bezpieczeństwo ruchu - czytamy na stronie "Podłęże-Piekiełko" na facebooku.

Dodajmy, że zmieni się również wiadukt na ulicy Zielonej. To newralgiczne miejsce, pod którym często blokowały się ciężarówki. Teraz ten problem ma zostać rozwiązany. Przebudowa trwa.

Aby zobaczyć, jak aktualnie wyglądają okolice ulicy Zielonej i Asnyka obejrzyjcie materiał filmowy. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski, wideo: Rafał Gajewski) 

Okolice skrzyżowania ulicy Zielonej z Asnyka w Nowym Sączu
Wielu kierowców każdego dnia przejeżdżało przez skrzyżowanie ulic Asnyka z Zieloną w Nowym Sączu. Obecnie nie jest to możliwe przez trwającą modernizacją linii kolejowej.


Dziękujemy za przesłanie błędu