Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
14/06/2020 - 08:00

Premier Beata Szydło przyjechała do Nowego Sącza. Skąd ta nagła wizyta? [WIDEO]

Beata Szydło przyjechała w sobotę do Nowego Sącza, gdzie na dworcu PKP spotkała się z mieszkańcami. Premier zachęcała sądeczan do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę w zbliżających się wielkimi krokami wyborach, które już 28 czerwca.
- W wyborach prezydenckich, które odbędą się już za dwa tygodnie, będziemy decydować jakiej Polski chcemy. Czy to będzie Polska - tak jak w karcie rodziny zadeklarował prezydent Andrzej Duda - której podmiotem będzie rodzina, wspieranie seniorów i kontynuacja projektów, które już zostały wprowadzone. Czy też będzie to Polska inna, w której zamiast karty rodziny będzie obowiązywała karta LGBT, a wprowadzone zmiany nie będą kontynuowane, lecz zostaną zaniechane – mówiła premier Beata Szydło podczas spotkania w Nowym Sączu.

Premier odwiedziła także Laskową na Limanowszczyźnie, gdzie spotkała się z mieszkańcami. To właśnie w tej gminie pięć lat temu Andrzej Duda uzyskał jeden z najwyższych wyników w Polsce.

- Każdy z nas ma swoje przekonania. Każdy z nas ma prawo do swojego zdania, ale musimy wszyscy pamiętać, że łączy nas Polska. Zostało już naprawdę niewiele czasu. Wspólnie możemy zrobić więcej. Warto pamiętać o tym, że potrzebna jest drużyna i wspólne działanie. Niektórzy mówią: „mamy dosyć”. Ja i wszyscy ci, którzy wierzą, że łączy nas Polska, mówimy: „nie mamy dosyć” – dodaje.

Premier podkreślała, że Andrzej Duda to prezydent, który jako jedyny do tej pory był w każdym powiecie naszego kraju.

- On nie musi wyjeżdżać do Polaków. On nie musi być z Polakami tylko w czasie kampanii wyborczej tak, jak niektórzy kandydaci, ponieważ on był przez całe pięć lat swojej prezydentury wśród ludzi. Był w miastach, miasteczkach. Odwiedzał najmniejsze miejscowości. Andrzej Duda zna problemy, z którymi przychodzą do niego Polacy. Rozmawia o tym i bardzo często poprzez jego interwencje powstały różne projekty ustaw, które realnie pomagały i pomagają ludziom – mówiła premier Szydło.

W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wśród nich znaleźli się parlamentarzyści, wójtowie i radni.

RG [email protected] Fot. R. Gajewski

Premier Beata Szydło przyjechała do Nowego Sącza. Skąd ta nagła wizyta?
Beata Szydło przyjechała w sobotę do Nowego Sącza, gdzie na dworcu PKP spotkała się z mieszkańcami. Premier zachęcała sądeczan do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę w zbliżających się wyborach, które już 28 czerwca.


Dziękujemy za przesłanie błędu