Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
22/11/2018 - 18:50

Piwniczna-Zdrój: Adam Musialski znów szefem rady miasta i gminy

Adam Musialski został radnym po starcie z list Dariusza Chorużyka - nowo wybranego burmistrza i już od chwili, gdy znane były wyniki drugiej tury wyborów mówiło się, że ma duże szanse na to, by znów zostać szefem rady miasta i gminy. Tyle, że stronnictwo Chorużyka ma w radzie mniej radnych niż jest w niej zwolenników byłego już burmistrza Zbigniewa Janeczka. Jak zatem został wybrany? I kto został jego zastępcą?

Dziś, 22 listopada w Domu Kultury w Piwnicznej-Zdroju odbyła się pierwsza sesja nowej kadencji w Piwnicznej-Zdroju. Sesję prowadziła radna Kazimiera Sikorska, najstarsza radna. Radni i burmistrz złożyli ślubowanie, ale co najważniejsze wybrano nowego szefa rady i jego zastępcę.

Zobacz też: Burmistrz Chorużyk zapowiada przegrupowanie w urzędzie. Będą "czystki"?

Do komisji skrutacyjnej, czuwającej nad przebiegiem wyborów nowego prezydium rady wybrano troje radnych: Wiesława Keklaka, Ewę Liber i Marię Adamuszek. Komisja na swego szefa wybrała Keklaka. Radni wystawili dwie kandydatury: Adama Musialskiego i Jana Toczka – tę propozycję złożył Mariusz Lis, były zastępca burmistrza Janeczka. Obaj panowie startowali z jego komitetu.

Po przeprowadzeniu głosowania okazało się, że Adama Musialskiego poparło 10 radnych, 4 kolejnych Jana Toczka a jeden głos był nieważny.

Przy wyborze zastępcy przewodniczącego radni byli już jednomyślni. 15 poparło Lecha Maślankę przedstawiciela KWW Twój głos - wspólna przyszłość, z którego w wyborach na stanowisko burmistrza startowała Maria Kulig.

Zobacz też: Dlaczego Piwniczna-Zdrój nie chce dopłacić do szynobusu do Nowego Sącza?

Adam Musialski był szefem rady już dwukrotnie. Jakie są jego rokowania jeśli chodzi o najbliższą, pierwszy raz pięcioletnią kadencję? Jak chce nakłonić radę do jednomyślności? Posłuchajcie naszej rozmowy.

Przy okazji ogłoszony został termin kolejnej sesji. Odbędzie się ona za tydzień, w czwartek 29 listopada a w programie wybór członków komisji skrutacyjnej, komisji skarg i petycji. Radni ustalą też wysokość wynagrodzenia, które będzie otrzymywał nowy burmistrz. 

ES [email protected] Film: KS

Pierwsza sesja w Piwnicznej-Zdroju
Fot.: UMiG Piwniczna-Zdrój


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)