Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 marca. Imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli
19/03/2023 - 07:25

Nadchodzi czas wyborów. Sądeczanie mają swoich faworytów na premiera [WIDEO]

Powoli wchodzimy w niezwykle gorący okres przedwyborczy. Wkrótce politycy zaczną przedstawiać swoje oferty programowe, zachęcając do poparcia ich kandydatury. Podczas sondy ulicznej zapytaliśmy sądeczan, kto powinien być premierem naszego kraju. Posłuchajcie, co mówili:

Wybory parlamentarne 2023

Nadszedł rok wyborczy. W najbliższych miesiącach o polityce będzie mówiło się bardzo dużo. Jesienią udamy się do urn, żeby wybrać swoich przedstawicieli do sejmu. Biorąc pod uwagę sondaże, zapowiada się niezwykle ciekawy wyścig o zwycięstwo.

Prawo i Sprawiedliwość rządzi naszym krajem od 2015 roku. Partia Jarosława Kaczyńskiego wydaje się również teraz faworytem, choć opozycja także będzie chciała postawić na swoim. Kto jednak powinien być premierem naszego kraju? Zapytaliśmy o to mieszkańców Nowego Sącza.

Kto powinien być premierem Polski?

- Mateusz Morawiecki. Uważam, że rząd, który aktualnie sprawuje władzę spełnia swoją rolę – mówi nasz rozmówca. – Nie mam pojęcia, kto powinien być premierem. W tej chwili nie widzę takiej osoby – dodaje kolejny. – Myślę, że premierem może zostać Patryk Jaki. Jest mądrym człowiekiem i odpowiada mi – twierdzi sądeczanka.

Każdy stawia zatem na swojego kandydata. To oznacza, że czeka nas niezwykle ciekawa batalia. Wszystkie wypowiedzi znajdują się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Rafał Gajewski, montaż: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu