Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
10/10/2023 - 15:20

Konferencja ekologiczna w Heron Live Hotel. Sala była wypełniona po brzegi [FILM, ZDJĘCIA]

W Heron Live Hotel w Siennej odbyła się konferencja ekologiczna na temat znaczenia innowacji w ochronie środowiska. Sala była wypełniona po brzegi. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięli udział m.in. parlamentarzyści i samorządowcy, a także przedstawiciele różnych instytucji. Nie zabrakło również dzieci.

Paneliści przedstawili kluczowe zagadnienia związane m.in. z wodorem, niebieską infrastrukturą czy odnawialnymi źródłami energii. Podczas konferencji odbył się również finał projektu „Bądź EKO Fanem III”. Organizatorzy wręczyli nagrody uczniom i placówkom, które uzbierały najwięcej śmieci w akcjach organizowanych pod nazwą #SprzątamydlaSądecczyzny.

- To już kolejna konferencja proekologiczna, która tym razem była poświęcona energii odnawialnej, zielono-niebieskiej infrastrukturze i zrównoważonemu rozwojowi, a więc dobrym praktykom za pomocą których Polska i nasze przedsiębiorstwa realizują działania, aby ten zrównoważony rozwój jak najbardziej zgodny z założeniami agendy ONZ – wyjaśnia dr Monika Bochenek z Fundacji Horyzont 360.


- Prezentowaliśmy dzisiaj założenia zrównoważonego rozwoju, jakie firma Wiśniowski razem z pozostałymi członkami grupy czyli Hotelem Heron i Fundacją Horyzont 360 realizuje. To dobre praktyki, które faktycznie wdrażamy i realizujemy po to żeby budować świadomość proekologiczną, a także łączyć społeczeństwo do wspólnego działania, aby chronić środowisko i żeby nasza Sądecczyzna była piękna i czysta – wyjaśnia dr Monika Bochenek.


- Wszystko to co się dzieje w obszarze ochrony środowiska naturalnego, wspólne działania, projekty, które realizujemy, są działaniami stałymi. Wszystko po to, aby dojść do tego finału, gdzie będziemy mieć zerową emisję dwutlenku węgla, gdzie będziemy mieć produkcję energii tylko z odnawialnych źródeł energii, a nasze otoczenie będzie bez śmieci, które zalegają po obszarach leśnych czy wodnych, co bardzo nas smuci, ale podejmujemy akcje sprzątania Sądecczyzny, w którą w tym roku włączyło się ponad 7200 uczestników – dodaje.

([email protected] Fot. i Film. R. Gajewski)

Konferencja ekologiczna w Heron Live Hotel. Sala była wypełniona po brzegi
W Heron Live Hotel w Siennej odbyła się konferencja ekologiczna na temat znaczenia innowacji w ochronie środowiska. Sala była wypełniona po brzegi. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, a także przedstawiciele różnych firm, dla których ważne jest środowisko. Nie zabrakło również dzieci.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu