Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
10/07/2022 - 08:05

Jedni ledwo dają radę, dla innych to propaganda. Sądeczanie o inflacji [WIDEO]

Wysokie ceny, to w ostatnim czasie jeden z głównych tematów w naszym kraju. Wiele osób narzeka m.in. na bardzo drogie paliwo. Czy inflacja jest problemem dla sądeczan? Jak sobie radzą? Zapytaliśmy ich o to podczas naszej sondy ulicznej. Sprawdźcie, co mówili:

Idąc na zakupy musimy być przygotowani, że ceny będą wyższe niż jeszcze pół roku temu. Podobnie sytuacja wygląda na stacjach benzynowych, gdzie bardzo drogie jest paliwo. Taka sytuacja dla wielu osób nie jest na pewno łatwa. Wszyscy musimy się z nią jednak teraz mierzyć.

Jak wynika z szacunków GUS, w minionym miesiącu inflacja w Polsce przyspieszyła do ponad 15 proc. i była najwyższa od ponad 25 lat. W naszej sondzie ulicznej zapytaliśmy sądeczan czy jest ona dużym obciążeniem dla ich budżetów domowych oraz jak sobie radzą. Co ciekawe, odpowiedzi były bardzo różne.

- To żadne obciążenie. Nie ma dla mnie inflacji, to jest propaganda. Jak ktoś pracuje, zarabia pieniądze, to nie zwraca na to uwagi. Marudzą jedynie ludzie, którzy szukają dziury w całym – mówi nasz rozmówca.

- Myślę, że dla każdego jest to duże obciążenie. Wszystko idzie w górę, a robić zakupy cały czas trzeba – uważa kolejna osoba. – Staram się o tym nie myśleć, tylko brać to, co jest. Nie mam na to większego wpływu, pojawi się on dopiero przy wyborach – twierdzi pytana przez nas osoba.

Wszystkie wypowiedzi znajdują się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Rafał Gajewski, montaż: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu