Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
18/11/2023 - 07:25

Donald Tusk i Mateusz Morawiecki w oczach sądeczan. Te wypowiedzi mówią wszystko [WIDEO]

Rozstrzygnięcia wyborcze sprawiły, że choć najwięcej głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwości, to sejmową większością dysponują partie opozycyjne. Czy w takim układzie premierowi Mateuszowi Morawieckiemu uda się stworzyć rząd? Ile może przetrwać ewentualny gabinet Donalda Tuska? Zapytaliśmy o to podczas sondy mieszkańców naszego regionu.

Rządy Mateusza Morawieckiego i Donalda Tuska w opinii sądeczan

Za nami już pierwsze posiedzenie Sejmu. Wybrany został nowy marszałek, którym został Szymon Hołownia z Polski 2050 oraz wicemarszałkowie. Wiemy również, kto znajdzie się w Krajowej Radzie Sądownictwa. Miejsce stracił w niej m.in. Arkadiusz Mularczyk.

Pierwsze głosowania potwierdziły, że zgodnie z zawartą umową Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica dysponują sejmową większością. To premier Mateusz Morawiecki otrzymał jednak od prezydenta Andrzeja Dudy misję tworzenia rządu. Czy mu się uda? Zapytaliśmy podczas sondy ulicznej mieszkańców Sądecczyzny.

- Mam duże wątpliwości, choć bardzo bym chciała żeby mu się udało - mówi nasza rozmówczyni. - Będzie mu ciężko, bo wątpię, że ktoś z innych ugrupowań się do niego przyłączy. Byłby to na pewno sukces - dodaje kolejny. Ile zatem może przetrwać ewentualny rząd Donalda Tuska? - Może z rok - twierdzi mieszkaniec. - Nie jestem jego zwolennikiem i chciałbym, by przetrwał jak najkrócej - słyszymy kolejną opinię.

Wszystko wypowiedzi znajdują się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Rafał Gajewski, montaż: Mateusz Pogwizd)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu