Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
13/04/2024 - 16:35

Budowa linii kolejowej Podłęże – Piekiełko z każdym dniem przyspiesza. W Sączu też to widać [WIDEO, ZDJĘCIA]

Rozmach tej inwestycji jest gigantyczny. Krajobraz, w który wpisuje się budowa nowej linii kolejowej Podłęże - Piekiełko nie tylko w Nowym Sączu, ale w regionie zmienia się dosłownie z każdym dniem.

Nowy Sącz w wielu punktach miasta jest wielkim placem budowy pełnym ciężkiego, specjalistycznego sprzętu. Zobaczmy, co dzieje się na przykład na ulicy Starowiejskiej na osiedlu Helena. Trwają prace przy nowym wiadukcie kolejowym.

Praca wre w Nowym Sączu na wielu odcinkach. W wielu miejscach są nadal prowadzone prace ziemne, ale są i takie miejsca, gdzie już pojawiły się wyłaniające się z ziemi elementy betonowej infrastruktury.

Ulica Kościuszki

- Na wysokości ul. Kościuszki wykonawcy przygotowują ziemną platformę, która ułatwi prace przy wzmacnianiu i stabilizacji sąsiadujących skarp – powiedział „Sądeczaninowi” Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP – PLK S.A. w Krakowie.

Ulica Starowiejska

Przy ul. Starowiejskiej wykonawcy zbroją przyczółki i przęsło nowego wiaduktu kolejowego. W najbliższym czasie zaplanowano betonowanie nowej konstrukcji. Przywrócenie ruchu samochodów pod obiektem planowane jest jeszcze w kwietniu

Tuż obok

Obok wykonawcy zdemontowali starą konstrukcję mostu kolejowego nad Dunajcem i przygotowują się do budowy nowej przeprawy. Obecnie toczą się prace przy podporach tymczasowych, które zabezpieczą obiekt na czas budowy.

Ulica Kolejowa, Zielona i Asnyka

Czytaj dalej - TUTAJ

Budowa linii kolejowej Podłęże – Piekiełko z każdym dniem przyspiesza. W Sączu też to widać [WIDEO, ZDJĘCIA]
Rozmiar tej inwestycji jest gigantyczny. Krajobraz, w który wpisuje się budowa nowej linii kolejowej Podłęże - Piekiełko nie tylko w Nowym Sączu, ale w regionie zmienia się dosłownie z każdym dniem.


Dziękujemy za przesłanie błędu