Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
14/01/2024 - 08:50

Akcja z gaśnicą oczami sądeczan. Postawa posła Grzegorza Brauna szeroko komentowana [WIDEO]

Mimo że minęło już trochę czasu, to o tej sprawie jest wciąż bardzo głośno. Zgaszenie świec chanukowych w polskim Sejmie przez posła Konfederacji Grzegorza Brauna wywołuje ogromne poruszenie. Zapytaliśmy sądeczan, co o tym wszystkim myślą.

Sejm X kadencji cieszy się popularnością

Obrady Sejmu od początku obecnej kadencji cieszą się rekordowym zainteresowaniem. Zdarzały się już posiedzenia, które oglądało w serwisie YouTube ponad 200 tys. osób. To, co dzieje się w polskim Sejmie jest również szeroko komentowane. 

Wielką burzę wywołał czyn Grzegorza Brauna, który użył gaśnicy, żeby zgasić świece chanukowe zapalone na sejmowym korytarzu. Spadła na niego ogromna krytyka. Co o całej sytuacji myślą sądeczanie? Zapytaliśmy ich o to podczas sondy ulicznej.

Sądeczanie o zachowaniu posła Grzegorza Brauna

- Uważam, że samo zachowanie posła Brauna było mocno przesadzone. To, że świece chanukowe w polskim Sejmie występują jest jednak według mnie irracjonalne i nie powinno mieć miejsca - mówi nasz rozmówca.

- To jest Sejm i coś takiego nie powinno się wydarzyć. Jeśli są jakieś uroczystości, to nie powinno się ich zakłócać - uważa inna osoba. - To bardzo przykre, bo posłowie powinni być ludźmi honoru - przekonuje kolejny mieszkaniec.

Wszystkie wypowiedzi znajdują się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Rafał Gajewski, montaż: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu