Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
31/07/2021 - 16:10

3. Sądeckie Targi Książki: Sądecka Biblioteka Publiczna znowu Was zaskoczy!

Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu to marka sama w sobie. Wiedzą to doskonale wierni tej instytucji od lat czytelnicy i ci, którzy dołączają do tego grona. Ci, którzy połknęli bakcyl, który sprawia, że książka pochłania ich bez reszty. Sądecka Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu jest jednym z tegorocznych partnerów 3. Sądeckich Targów Książki, organizowanych we wrześniu przez Fundację Sądecką.

W tym roku spotykamy się w Piwnicznej Zdroju. Już rezerwujcie sobie czas od 10 do 12 września. Nie możecie przegapić tej sztandarowej imprezy czytelniczej. W tym roku 3. Sądeckie Targi Książki korzystają z gościnności organizatorów Festiwalu Biegowego, który również zawita w tym roku do malowniczej Piwnicznej Zdroju. Top 10 najczęściej wypożyczanych książek w Sądeckiej Bibliotece Publicznej

Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego w Nowym Sączu to sprawdzony partner tej wyjątkowej imprezy czytelniczej. W tym roku miłośnicy książek bez trudu odnajdą stoisko biblioteki wśród innych wystawców, którzy przyjadą z książkową ofertą na 3. Sądeckie Targi Książki.

Marek Rylewicz, dyrektor tej placówki wiele obiecuje sobie po uczestnictwie w piwniczańskich targach. Liczy, że bogatą oferta książkową, jaką przygotuje ta instytucja, zainteresują się nie tylko mieszkańcy piwniczańskiego uzdrowiska.

- Już zapraszamy podczas 3. Sądeckich Targów Książki na intrygujące spotkanie autorskie – mówi Marek Rylewicz. – Zapewniam, że będzie wyjątkowe. Z kim czytelnicy będą mogli się spotkać? To niespodzianka. Zapraszam również czytelników i wystawców do odwiedzenia stoiska biblioteki. Będą niespodzianki dla starszych i młodszych

Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego w Nowym Sączu organizuje cieszące się popularnością wystawy, ciekawe prelekcje. Posiada bardzo bogaty księgozbiór.

- Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z naszą ofertą przybędzie nam też czytelników – dodaje nasz rozmówca.

Pracownicy biblioteki zachęcają do wzięcia udziału w bibliotecznej akcji pn. „Weź, przeczytaj, podaj dalej”, która jest realizowana w tej placówce.

Akcja lokalna jest adaptacją ogólnopolskiej akcji ,,Uwolnij książkę", która polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, między innymi w bibliotekach po to, by znalazca mógł dać im nowe życie, przeczytać je i dalej puścić w obieg.

- Jest to świetna, niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą ,,podaj dalej" – mówi nasz rozmówca i przyznaje, że czytelnicy, miłośnicy książek bardzo chętnie dzielą się z innymi przeczytanymi już publikacjami.

Przynoszą je do siedziby biblioteki, zostawiają, aby kolejne osoby mogły je wziąć do domu i przeczytać. Są też i tacy, którzy przynoszą już przeczytane tytuły, a zabierają inne, które ktoś zostawił w bibliotece.

- Bardzo liczymy, że akcja „Weź, przeczytaj, podaj dalej” zostanie sympatycznie przyjęta w Piwnicznej Zdroju podczas 3. Sądeckich Targów Książki, w których Sądecka Biblioteka Publiczna będzie uczestniczyła już nie po raz pierwszy – dodaje Marek Rylewicz. – Przywieziemy bogatą ofertę książek, które podarowali nam nasi Czytelnicy. Można będzie odwiedzić nasze stoisko wziąć książkę, ale też warto przywieźć książkę, którą chcemy się wymienić, a w zamian zabrać inną.

[email protected], fot. K.K., film: Daniel Szlag.Dziękujemy za przesłanie błędu