Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lipca. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
26/09/2016 - 15:30

Prezydent Andrzej Duda Honorowym Obywatelem Starego Sącza

Rada Miejska zdecydowała dzisiaj (26 września) o nadaniu prezydentowi Andrzejowi Dudzie Honorowego Obywatelstwa Starego Sącza.

Prezydent jest związany ze Starym Sączu poprzez swojego ojca, który urodził się w mieście św. Kingi.

Zobacz też: Mija rok prezydentury Andrzeja Dudy

"Bez względu na zajmowane stanowisko zawsze podkreśla w medialnych wypowiedziach związki ze Starym Sączem. Jest z nich dumny i uważa za ważną część swojej życiowej drogi za lata które go kształtowały. To w Starym Sączu zaczęły się przyjaźnie trwające do dziś.  Do naszego miasta wraca z wielkim sentymentem i radością. Podczas wyborów prezydenckich Andrzej Duda osiągnął w Gminie Stary Sącz poparcie blisko 80%.To tutaj w wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskał najlepszy wynik ze swojej listy. Cieszy się niesłabnącym zaufaniem społecznym. Wielką wartością jest dla niego rodzina a całą zawodową drogę definiują odpowiedzialność,  zaangażowanie i profesjonalizm, dobro państwa i obywateli. Politykę postrzega jako rozumną troskę o dobro wspólne. Tym bardziej godzi się by osobie piastującej najwyższy urząd w państwie i silnie związanym ze Starym Sączem Panu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie nadać tytuł Honorowego Obywatela Starego Sącza” – napisano w uzasadnieniu uchwały, którą radni przyjęli jednogłośnie.

- Podejmując dzisiaj tę uchwałę, mamy nadzieję, że będziemy mogli wręczyć to odznaczenie prezydentowi osobiście podczas jego wizyty w Starym Sączu – dodał burmistrz Jacek Lelek.

W wywiadzie dla portalu Sądeczanin.info przed wyborami prezydenckimi Andrzej Duda wspominał:

- Kiedy byłem dzieckiem, a nawet później w okresie licealnym, często jeździłem do moich dziadków. Byłem nawet ministrantem w kościele przy klasztorze sióstr Klarysek. Dzisiaj w Starym Sączu, w domu rodzinnym, mieszkają dwie moje ciocie, siostry mojego taty. Byłem niezmiernie szczęśliwy, kiedy w 2009 roku przyjechałem do Starego Sącza towarzysząc Panu Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu podczas wizyty mieście, które w pewnym sensie uważam za swoje miasto rodzinne. Dodam, że razem z żoną zdecydowaliśmy się, że nasza córka będzie miała na imię Kinga, tak jak moja babcia, ale także od św. Kingi ze Starego Sącza. Tak więc Ziemia Sądecka ma dla mnie wyjątkowe znaczenie.

Zobacz też: Andrzej Duda: Bronisław Komorowski jest prezydentem zaniechania

(KB)

Na zdjęciu Andrzej Duda w Nowym Sączu podczas kampanii prezydenckiejDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)