Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
13/12/2015 - 10:15

Izabela Szafrańska wyśpiewała Nagrodę Masiora 2015!

Pochodząca z Lipnicy Wielkiej wokalistka znana jest m.in. z występów wraz z siostrami w grupie El Saffron, ale również z indywidualnych występów. Od kilku lat regularnie nagradzana jest na wielu przeglądach i konkursach wokalnych.

Już po raz dziewiąty Fundacja im. Dra Jerzego Masiora przyznała doroczną nagrodę za wybitne osiągnięcia w zakresie artystycznym dla młodych. W ten sposób honoruje osoby młode (wiek do 25 lat) posiadające szczególny talent, których sukcesy pozytywnie wpływają na rozwój i promocje miasta Nowego Sącza i regionu.

Nagroda przyznawana jest za konkretne dokonania indywidualne lub zespołowe w zakresie muzyki, plastyki, twórczości literackiej, teatralnej, filmowej albo innej dziedziny sztuki, która zdaniem kapituły zasługuje na to wyróżnienie – zaznacza Józef Kaczmarczyk, prezes Zarządu Fundacji.

W grudniu 2013 roku cieszył się z niej Michał Ziomek z Podegrodzia, kompozytor i wokalista, zaś rok temu rozśpiewana nastolatka z Korzennej, laureatka międzynarodowych konkursów, Wiktoria Tracz.

Podczas wczorajszego (12 grudnia) Koncertu Galowego w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ, który poprowadzili Jakub Bulzak i Julia Kaczmarczyk, wszyscy nominowani młodzi artyści prezentowali swoje talenty. Na scenie pojawili się plastyczka Magdalena Kaleta, wokalistka Izabela Szafrańska, pianistka Karolina Zelek, wokalistka Sylwia Zelek i filmowiec Damian Gromala. Gościem specjalnym koncertu był baryton Stanisław Duda, któremu akompaniowała Anna Barbara Mirek.

Kapituła Nagrody im. Dra Jerzego Masiora pod przewodnictwem Piotra Gryźlaka  zdecydowała, że rok 2015 „należał” do Izabeli Szafrańskiej. Wokalistce m.in. grupy El Saffron, wykonującej muzykę Żydów sefardyjskich, finalistce talet show Must Be The Music – Tylko Muzyka akompaniował na gitarze Paweł Sokołowski.

Jestem przeszczęśliwa, moja ciężka praca się opłaciła. Wszyscy finaliści prezentowali wysoki poziom. Znam tych wszystkich młodych twórców, każdy z nich ma coś ważnego do przekazania. Wszyscy są z górnej półki – mówi Izabela Szafrańska.

Młoda artystka nie osiada na laurach...

W nadchodzącym roku przede mną Festiwal Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, udział w kilku mniejszych konkursach, nagranie płyty i teledysku i oczywiście zaliczenie trzeciego roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży – dodaje.

Izabela Szafrańska swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w Zespole Folklorystycznym „Lipniczanie”. Przez kilka lat uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Sączu, gdzie uczyła się gry na pianinie. Potem trafiła pod opiekę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Przełomowym momentem w jej muzycznej karierze było założenie wraz z siostrami i przyjaciółmi  zespołu  El Saffron.  Najważniejsze osiągnięcia Izy tylko w 2015 roku to: I miejsce w konkursie 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki - Krakowski Festiwal Piosenki; I miejsce w Konkursie Piosenki XXIII Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie na Roztoczu; zdobycie Nagrody Wykonawczej im. Bogdana Krawca podczas 27 Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską; I nagroda na XX Jubileuszowych Ogólnopolskich Spotkaniach z Poezją Autorską „Oranżeria 2015 ”; II nagroda w II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce „ Wiara, Nadzieja, Miłość ”; I miejsce w III Regionalnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej; nominacja do wzięcia udziału w II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German, który odbył się w dniach od 9-10 października 2015 r. w Ciechocinku (finał krajowy) oraz udział w międzynarodowym finale w Moskwie; Grand Prix im. Andrzeja Tymczyszyna podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze 2015”; Nagroda  dla zespołu El Saffron podczas VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur”.

W tym roku podczas Koncertu Galowego Nagroda Publiczności przypadła Izabeli Szafrańskiej. Wręczający ją poseł Arkadiusz Mularczyk sam przyznał się do słuchania El Saffron. Dodatkowo nagrodę dla sióstr Karoliny i Sylwii Zelek ufundował starosta nowosądecki Marek Pławiak (podczas gali wręczył ją Marian Ryba, członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu). Bukiet kwiatów i upominek powędrował również do rąk Doroty i Józefa Kaczmarczyków. W ten sposób ich zaangażowanie w promocję młodych sądeckich talentów docenił Tomasz Cisoń, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sączu.

Portal „Sądeczanin" był patronem medialnym wydarzenia.

(JB)
Fot. JB

Izabela Szafrańska wyśpiewała Nagrodę Masiora 2015, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)