Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
18/07/2016 - 12:40

Coraz więcej chętnych do pieczętowania miłości kłódką i drzewem

Romantyczny zwyczaj sadzenia przez nowożeńców własnych drzewek w muszyńskich ogrodach sensorycznych zyskuje na popularności. Swoje uczucie w ten niebanalny sposób przypieczętowała kolejna młoda para. Chętnych nie brakuje.

Kolejna szczęśliwa młoda para tuż po ceremonii zaślubin przypieczętowała swój związek sadząc Drzewko Miłości w muszyńskich ogrodach sensorycznych przy fontannie Afrodyty. 

Przypomnijmy, że nowy i bardzo romantyczny zwyczaj sadzenia własnego drzewka miłości zainaugurowano w muszyńskich ogrodach sensorycznych jesienią ubiegłego roku. Na sympatyczną ceremonię zdecydowało się potem jeszcze kilka par. Pomysł zyskuje na popularności. W tym roku chętnych nie brakuje.

-Drzewko jest symbolem szczęścia, dobrobytu  i rozkwitającej miłości na kolejne lata spędzone razem. Małżeństwa nie tylko otrzymują sadzonkę. Do swojego drzewka przypinają też ozdobną kłódkę, z wyrytą datą zawarcia ślubu i imionami nowożeńców. Kłódka nie ma kluczyka. Zamykana tylko raz, ma być symbolem wiecznej miłości - mówi Elżbieta Gościńska z Referat Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego muszyńskiego magistratu.

Nie tylko nowożeńcy mają możliwość posadzenia swojego drzewka. Mogą to zrobić także  małżeństwa z dłuższym czy krótszym stażem, by symbolicznie przypieczętować swój związek.

Żeby posadzić drzewko wystarczy złożyć wniosek w muszyńskim urzędzie miasta w referacie do spraw promocji - zachęca Gościńska. - Chcemy by drzewek było jeszcze więcej. W ten sposób zgodnie z koncepcją architekta zieleni, z posadzonych „Rajskich Jabłuszek” powstanie Alejka Miłości.

(ami), fot: UMiGU Muszyna

drzewko miłości


Dziękujemy za przesłanie błędu