Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
21/07/2016 - 10:55

Tysiące pielgrzymów w Starym Sączu. Ostatnie przygotowania przy Ołtarzu Papieskim

Ponad 5 tysięcy pielgrzymów z 5 kontynentów przyjedzie do diecezji tarnowskiej, by przygotować się do głównych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Wszyscy oni spotkają się w sobotę na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty w Starym Sączu. Przy Ołtarzu Papieskim trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia.

Będzie to największe spotkanie młodych w diecezji tarnowskiej podczas Tygodnia Misyjnego. - Dlatego starannie się do niego przygotowujemy - mówi ks. Marcin Kokoszka, dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu.

Przy Ołtarzu Papieskim trwają jeszcze ostatnie prace. Teren został zabezpieczony i ogrodzony. W sobotę spodziewanych jest tu kilkanaście tysięcy pielgrzymów, w tym ponad pięć tysięcy obcokrajowców, którzy już od kilku dni goszczą w diecezji tarnowskiej. Mszy św. o godzinie 16. będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, a koncelebrować ma ją kilkunastu biskupów również z innych krajów oraz księża. Do wieczora w Starym Sączu potrwa Festiwal Młodych. O 21. odbędzie się Apel Jasnogórski.

- W sobotę, mamy nadzieję, modlimy się o to, by była piękna pogoda i że te wszystkie nasze starania, te trudy i długotrwała współpraca wszystkich służb, wszystkich zaangażowanych, przyniesie jak najlepsze owoce - dodaje ks. Marcin Kokoszka.

(KB) [email protected]

Materiał filmowy: Krzysztof Stachura

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu