Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
26/01/2017 - 20:05

Chełmiec: Rodzice w szyku bojowym, ale to radni znokautowali wójta! [FILM]

Wójt Bernard Stawiarski chciał by w szkołach podstawowych w Krasnym Potockim i Rdziostowie zrobić przy wprowadzaniu reformy oświaty tylko klasy I-IV a piątoklasistów i starszych uczniów odsyłać już do przekształcanych zespołów szkół. Rodzice podnieśli larum jakiego dawno w gminie nie widziano. A już na sesji okazało się, że przekonali do swoich racji wszystkich bez wyjątku radnych. Propozycja wójta przepadła, ale rodzicie już zapowiadają kolejną bitwę. Ale dopiero po feriach.

Po treści i tonie listów, którzy zdesperowani rodzice przeciwni pomysłowi na ograniczenie w ich miejscowościach nauki do klas I – IV nadsyłali do redakcji Sądeczaninia.info na dzień przed sesją i listu, który wysłali do senatora Stanisława Koguta można było się już na samej sesji spodziewać scen iście dantejskich. Nic bardziej mylnego. Debata trwała zaledwie niecałe 10 minut. Wszyscy radni zagłosowali bez zbędnego roztrząsania sprawy po myśli rodziców. A jeszcze przed głosowaniem Józef Zygmunt, przewodniczący rady zastrzegł, że zdanie zmienił również sam wójt. Co o tym zadecydowało? Posłuchajcie wypowiedzi wymienionego już Józefa Zygmunta i wiceszefowej gminnej komisji oświaty Arlety Izworskiej.

Ale na tym jednak nie koniec sprawy. Przeszczęśliwi rodzice oręża składać nie chcą. Chcą za to zawalczyć o dobudowanie – przynajmniej w Rdziostowie – sal lekcyjnych a przede wszystkim Sali gimnastycznej. Dziś w-f w tej placówce odbywa się przede wszystkim wyjazdowo, ale nie przeszkadza to miejscowym uczniom odnosić naprawdę poważnych sukcesów sportowych.

ES [email protected] Fot. / Film: KS

Sesja w Chełmcu


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020