Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
21/05/2019 - 13:40

Wypadek za wypadkiem. Dlaczego rondo Solidarności jest tak niebezpieczne?

Ile wypadków zdarzyło się do tej pory na rondzie Solidarności? Trudno zliczyć. Jedno jest pewne, to jest jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc dla kierowców w Nowym Sączu.

W poniedziałkowy poranek (20 maja) na rondzie Solidarności w Nowym Sączu zderzyły się aż trzy samochody, w tym jeden dostawczak. Na szczęście osobom, które podróżowały tymi autami nic się nie stało. Do podobnej kolizji doszło w niedzielę 12 maja. W tym dniu na rondzie Solidarności zderzyły się dwa Volkswageny. Autami podróżowało pięć osób. Kierowca jednego z pojazdów trafił do szpitala.

Zobacz też Na rondzie Solidarności zderzyły się trzy auta. W jednym z nich jechało dziecko

Nie ma chyba tygodnia żeby w tym miejscu nie doszło do kolizji albo wypadku. Dlaczego sądeckie rondo jest tak niebezpieczne? Wydawałoby się, że to rondo powinno być bezpieczne dla kierowców, ponieważ jest zamontowana sygnalizacja świetlna oraz czasomierze, które pokazują, kiedy nastąpi zmiana światła na czerwone bądź zielone. Niestety kierowcy są niecierpliwi i śpieszą się, dlatego często wymuszają pierwszeństwo Na sygnalizacji zapala się już pomarańczowe światło, to jednak nie przeszkadza kierowcom, aby dalej jechać przed siebie.

Zobacz też Znów kolizja na rondzie Solidarności. Zderzyły się dwa Volkswageny

15 maja na rondzie Solidarności znów omal nie doszło do stłuczki. Wszystko przez kierowcę zielonego Fiata Punto, który nieoczekiwanie zjechał na sąsiedni pas i skręcił w lewo. Całe zdarzenie zostało nagrane wideorejestratorem i opublikowane na współpracującej z naszym portalem stronie "Sądeckie Drogi". Zobaczcie sami.

RG [email protected], Film Sądeckie DrogiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)