Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
09/08/2016 - 17:25

Sądeczanie chcą Parku Strzeleckiego od zaraz! Mają dość czekania na unijne projekty

Park Strzelecki to jedyne takie miejsce, oprócz znacznie mniejszych Plant, gdzie można byłoby pospacerować w cieniu, dać dziecku pobiegać bez ryzyka, że wpadnie pod samochód. Po prostu odpocząć. Latem dla wielu sądeczan, którzy nie mają możliwości wyrwać się poza miasto, to raj utracony.

Utracony, bo lata świetności Park Strzelecki ma dawno za sobą.

- Amfiteatr to już w ogóle woła o pomstę do nieba: ławki zniszczone, już nie raz się tu pokaleczyłam o drzazgi, nie wspomnę o zniszczonej, pozaciąganej odzieży. Spękane alejki, wszystko poprzerastane trawą, a scena? Pożal się Boże.

Ja się naprawdę dziwię, że miasto nie wstydzi się już tego miejsca wykorzystywać. Drzewa powalone przez wichurę leżały niesprzątnięte tygodniami. Wszędzie pełno śmieci, nie ma gdzie usiąść. W roślinach chaos. Czy naprawdę kilka klombów, kilka ławek, koszy na śmieci to taki wielki wydatek? - pyta pani Monika Groń, która poprosiła redakcję o interwencję.

Zobacz też: Węgierska Bis bez łącznika przez Wólki, Sądecka Wenecja nadal tylko w planach. Wiele pytań i... pomidor

Starsza pani nadmienia, że nikt z mieszkańców, przynajmniej tych, z którymi nie raz na ten temat dyskutowała, nie przyjmuje już do wiadomości tłumaczenia, że w Park Strzelecki miasto nie inwestuje, bo przecież już niedługo teren ma zostać zrewitalizowany w ramach dużego, unijnego projektu.

- A jak pieniędzy nie będzie? Prosiliśmy kilka lat temu o plac zabaw, też nam odmówiono budowy  - komentuje kobieta.

Zobacz też: W Nowym Sączu jest plaża! Prawdziwa plaża nad Kamienicą!

- Miasto powiedziało „a” i zrobiło po waszej interwencji plażę nad Kamienicą, to niech powie „b” i chociaż odrobinę ogarnie park: wysprząta, postawi ławki, kosze, przyśle kilka osób, żeby go wysprzątały. Z amfiteatrem możemy zaczekać, bo w zasadzie wchodzi w rachubę całkowita wymiana wszystkiego: od ławek, po scenę…

Ale na rzeczy podstawowe muszą znaleźć się środki. Wiem, że już jest sierpień, ale z Parku sądeczanie korzystają przez cały rok. Niech pan prezydent tu zajrzy, to zobaczy ile matek tu przychodzi z wózkami.

A co na to Urząd Miasta?


- W trosce o racjonalność wydatkowania środków publicznych miasto, wobec urealniającego się planu budowy nowego amfiteatru z infrastrukturą towarzyszącą, powstrzymuje się przed wydatkowaniem środków na remont alejek w związku z planowanym pierwszym etapem realizacji inwestycji "Sądecka Wenecja". Projekt w części dotyczy rewitalizacji Parku Strzeleckiego - wyjaśnia rzecznik prasowy prezydenta Krzysztof Witowski. 

Ewa Stachura [email protected] Film: Krzysztof Stachura Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)