Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
10/11/2023 - 15:55

Wygląda niesamowicie! Takiego stadionu Sandecji jeszcze nie widzieliście [ZDJĘCIA]

Nowy stadion Sandecji ma odpowiadać standardom XXI wieku. Sztuczna inteligencja postanowiła jednak pójść jeszcze dalej. Wygenerowane propozycje robią naprawdę ogromne wrażenie. Kto wie, może w odległej przyszłości taki obiekt w naszym mieście rzeczywiście powstanie?

Problemy z budową stadionu w Nowym Sączu

Nie znamy terminu oddania do użytku stadionu Sandecji. Choć pierwotnie miało się to wydarzyć na koniec czerwca, a następnie 3 listopada, to obiekt wciąż jest wielkim placem budowy. Cierpliwość kibiców kolejny raz wystawiona została na ogromną próbę.

Zobacz również: Wymiana ciosów trwa w najlepsze. Sądeczanie wskazują winnego stadionowej klapy

Przypomnijmy, że 31 października spółka NIK zerwała umowę z Grupą Blackbird. Oznacza to, że niezbędny będzie przetarg, który wyłoni nowego wykonawcę. Na to musimy jednak poczekać.

Stadion Sandecji według sztucznej inteligencji

Coraz większą popularność zyskuje sztuczna inteligencja, której możliwości są naprawdę bardzo duże. Na podstawie otrzymanych informacji może chociażby generować obrazy. W sieci krążą zdjęcia różnych stadionów stworzonych z jej pomocą.

Postanowiliśmy to zastosować również do stadionu w Nowym Sączu. Punktem wyjściowym była jego wizualizacja. Cały obraz można modyfikować za pomocą haseł (np. stadion przy drodze, górzysty teren, miasto w tle). Do tego dochodzi także możliwość nałożenia różnych filtrów. 

W taki sposób udało się wygenerować kilka stadionów. Jak sztuczna inteligencja widzi obiekt w Nowym Sączu? Trzeba przyznać, że niektóre projekty naprawdę robią wrażenie. Wydaje się, że mają również dużą większą pojemność niż ta rzeczywista. 

Oczywiście sztuczna inteligencja nie ustrzegła się błędów. Przykładem mogą być chociażby napisy na fasadzie (zamiast “Sandecja” mamy “Sandecza” lub “Sandecua”), kolorostyka obiektu czy jego otoczenie.  

Całość prezentuje się jednak niezwykle! A może w przyszłości taki stadion rzeczywiście w Nowym Sączu powstanie? Kto wie. Która propozycja podoba Wam się najbardziej? ([email protected], fot.: playgroundai)

Stadion Sandecji według sztucznej inteligencji
Jak wygląda stadion Sandecji Nowy Sącz wygenerowany przez sztuczną inteligencję? Propozycje robią naprawdę ogromne wrażenie. A może w przyszłości taki obiekt powstanie w naszym mieście?


Dziękujemy za przesłanie błędu