Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
24/05/2023 - 12:10

Uwaga kierowcy! Nadjeżdża wyścig kolarski. W całym regionie będą ogromne utrudnienia

Jeśli planujecie w sobotę podróżować po drogach Sądecczyzny, musicie się liczyć z utrudnieniami. Przez nasz region przejedziecie wyścig kolarski. Meta wyznaczona została w Nowym Sączu.

Orlen Wyścig Narodów

Kierowcy muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami na drogach w całej małopolsce. Rozpoczyna się Orlen Wyścig Narodów, w czasie którego na trasy całego województwa wyjadą kolarze z 22 reprezentacji. 

Przez nasz region przejadą w sobotę. Liczący 129 kilometrów etap wystartuje o 9:10 z Bukowiny Tatrzańskiej. Następnie został poprowadzony m.in. przez Zabrzeż (tu kolarze będą około 10:30), powiat limanowski, Kamienicę, Trzetrzewinę (12:00), Biczyce Górne, ul. Limanowską w Chełmcu, ul. Krakowską, Legionów, Bulwar Narwiku, Krańcową i Nadbrzeżną w Nowym Sączu. Meta została wyznaczona obok hali MOSiR. Według planów zawodnicy powinni na niej być około 12:40.

Utrudnienia na Sądecczyźnie

- Ruch na trasie wyścigu może być wstrzymywany nawet około godzinę przed przejazdem zawodników w zależności od występującego natężenia. Ulica Nadbrzeżna w Nowym Sączu będzie zamknięta już od około godziny 5:00 do zakończenia wyścigu i spraw porządkowych, a więc około godziny 16:00 - informuje sądecka policja.

To jednak nie wszystkie zmiany. Od godziny 15 w piątek (26 maja) na ul. Nadbrzeżnej nie będziemy mogli również zatrzymywać samochodów i korzystać z parkingów. 

Pełna trasa wyścigu prezentuje się następująco:

BUKOWINA TATRZAŃSKA – CZARNA GÓRA – ŁAPSZE NIŻNE – ŁAPSZE WYŻNE – ŁAPSZE NIŻNE – NIEDZICA – SROMOWCE WYŻNE – KROŚNICA – GRYWAŁD – KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM – TYLMANOWA – ZABRZEŻ – KAMIENICA – ZBLUDZA – ZALESIE – STARA WIEŚ – ROZTOKA – MŁYŃCZYSKA – JASTRZĘBIE – JADAMWOLA – ŁUKOWICA – STRONIE – WYSOKIE – TRZETRZEWINA – BICZYCE GÓRNE – BICZYCE DOLNE – CHEŁMIEC – NOWY SĄCZ: Krakowska, Legionów, Bulwar Narwiku, Krańcowa i Nadbrzeżna.

([email protected], fot.: MP/ zdjęcie ilustracyjne, źródło: KMP Nowy Sącz)

Dziękujemy za przesłanie błędu