Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
01/06/2023 - 12:50

Uwaga! Będą duże utrudnienia w ruchu. Przez Sądecczyznę przejedzie wyścig kolarski

Już w najbliższy weekend (3-4 czerwca) kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu na Sądecczyźnie. Wszystko przez wyścig kolarski, który przejedzie przez teren gminy Łącko, Podegrodzie i Stary Sącz. Niektóre drogi będą zamknięte.

Już w najbliższy weekend trzydzieści dwie grupy kolarskie z całego świata wystartują w 61. Edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W trakcie trzech dni zmagań, zawodnicy pokonają blisko 430 kilometrów, a trasa będzie przebiegała również przez Sądecczyznę, w związku w tym już w najbliższy weekend (3-4 czerwca) kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.  

Drugi etap 61. Małopolskiego Wyścigu Górskiego rozpocznie się w najbliższą sobotę (3 czerwca) w Wieliczce, a zakończy w Nowym Targu. Zawodnicy około godziny 15.10 wjadą na teren powiatu nowosądeckiego w Olszanie, a następnie przejadą przez Czarny Potok, Łącko i Zabrzeż, by dalej kontynuować wyścig na terenie powiatu nowotarskiego.

Utrudnienia w ruchu będą również w niedzielę (4 czerwca). Wówczas kolarze pokonają trasę trzeciego etapu wyścigu z Jabłonki w powiecie nowotarskim na Przehybę (gm. Stary Sącz). Na teren powiatu nowosądeckiego wjadą około godziny 12.20 w Zabrzeży, a następnie przejadą przez Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz (J. Piłsudskiego – S. Batorego – Rynek – J. III Sobieskiego – Nowa – Partyzantów – Lipska), Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę, Gaboń, by finiszować na Przehybie.  

- Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu zawodników – informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji. ([email protected] fot. Ilustracyjna PS, KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu