Środa, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
08/04/2022 - 12:15

Tydzień w sporcie. Znakomici pływacy, świetni bokserzy i… narciarscy medaliści

W mijającym tygodniu sportowcy z naszego regionu po raz kolejny pokazali swoją wielką formę. Znakomitych wyników, zakończonych w wielu przypadkach miejscem na podium nie brakowało. Sprawdźcie, kto wyróżnił się w sposób szczególny.

W ubiegły weekend w Piotrkowie Trybunalskim odbywały się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w kickboxingu w wersji low kick. Bardzo dobrze zaprezentowała się na nich broniąca tytułu zawodniczka UKS EvanGabriela Migda. Sądeczanka najpierw w półfinale pokonała Martynę Czuchraj, a następnie Martynę Gasińską, dzięki czemu ponownie została mistrzynią Polski.

Mimo że wiosna rozpoczęła się już kilka dni temu, narciarze wciąż rywalizują. W Zakopanem odbyła się drugą część Mistrzostw Polski seniorów. W biegu na 7,5km techniką dowolną ze startu wspólnego 5 miejsce wywalczyła Aleksandra Kołodziej (LKS Witów ski Mszana Górna). Odbyły się także biegi sztafetowe. LKS Witów ski zajął w nich szóste miejsce. W ramach mistrzostw rozegrano również biegi sztafetowe.

- W sezonie 2021/2022 największe sukcesy z zawodników naszego klubu zanotowała Ola Kołodziej: dwa piąte miejsca w Mistrzostwach Polski Seniorów (wcześniej w styczniowym sprincie), złoty i srebrny medal Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski. Wielokrotnie pokonywała kadrowiczki – mówi Krzysztof Jarosz z klubu z Mszany Dolnej.

- Ponadto na wyróżnienie zasłużył Wojciech Dawiec. W kategorii do lat 13 był ósmy na Mistrzostwach Polski, szósty podczas Pucharu Polski, trzeci w Mistrzostwach Województwa – dodaje.

Formą imponują w dalszym ciągu zawodnicy klubu pływackiego STP Nowy Sącz. W niedzielę (3 kwietnia) brali udział w zawodach pływackich o puchar burmistrza Nowego Targu. Uczestniczyło w nich 250 zawodników (w tym 42 z Nowego Sącza).

- Tradycyjnie już STP w statystyce medalowej  nie miało sobie równych. 61 "wypływanych" medali zostawiło daleko z tyłu gospodarzy, którzy zdobyli ch o połowę mniej, oraz klub z Suchej Beskidzkiej, który zajął trzecie miejsce w tej klasyfikacji – informuje STP.

Medale na zawodach w Nowym Targu zdobyli: Katarzyna Kuźma, Jan Rylewicz, Kacper Świdrak, Karolina Kurzeja, Małgorzata Kurzeja, Julia Mucha, Anna Brońska, Zofia Krzak, Filip Gruca, Katarzyna Matras, Julia Gromala, Lilianna Mordarska, Piotr Nowak, Vadum Volkov, Olivier Świdrak, Marcel Świdrak, Kajetan Bocheński, Mateusz Hanula, Weronika Ruchała, Oskar Pociecha, Marcel Sopata, Łucja Podgórska. Sądeccy pływacy zajęli także całe podium w pierwszej sztafecie oraz pierwsze dwa miejsce w drugiej.

Oprócz tego, na otwartych halowych XX Mistrzostwach Polski TOP 2022, tenisiści Anna Kawa i Mariusz Ptaśnik zdobyli dwa złote i jeden brązowy medale, a team Fruciaków z Krynicy podczas V Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym zajął pierwsze, drugie i trzecie miejsce. ([email protected], fot.: UKS Evan, STP Nowy Sącz, LKS Witów ski)