Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
15/04/2022 - 11:20

Tydzień w sporcie. Pływacy znowu z medalami, sukcesy w kickboxingu i MMA

Mija kolejny tydzień, w którym nie brakowało sportowych emocji. Jak zawsze z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci Sądecczyzny. Medale zdobywali m.in. pływacy. Swoich mistrzów mamy też w kickboxingu i MMA. Działo się naprawdę sporo!

Praktycznie w każdym tygodniu zawodnicy z Sądecczyzny odnoszą sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Nie może to dziwić, bo wielkich talentów u nas nie brakuje. Podobnie było w ostatnich dniach.

Od 8 do 10 kwietnia w wielkopolskim Drezdenku odbywały się Mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w kickboxingu w wersji full contact. Po raz drugi po złoto sięgnęła zawodniczka UKS Evan – Gabriela Migda. Najpierw pokonała Sandrę Wieczorek z KS Piechotka Team, a w wielkim finale okazała się lepsza od Marty Gasińskiej. Była to niezwykla emocjonująca walka, w której sądeczanka przechyliła szalę zwycięstwa na swoja korzyść w ostatnich sekundach.

Świetnie po raz kolejny zaprezentowali się także młodzi pływacy z klubu STP Nowy Sącz. Tym razem z powodzeniem rywalizowali w zawodach rozgrywanych na obiektach w Krakowie. W klasyfikacji medalowej zajęli II miejsce, tuż za SMS Galicją.

- Trzeba podkreślić, że po raz kolejny STP prezentuje bardzo wysoki i wszechstronny poziom wytrenowania swoich (jak się okazuje nielicznych) zawodników, którzy na krakowską pływalnię przyjechali pod opieką znakomitych fachowców-trenerów: Joanny Paszka i Jacka Michałowskiego – informuje klub.

Medale wywalczyli Filip Gruca, Zofia Krzak, Liliana Mordarska, Jan Rylewicz, Katarzyna Matras, Kacper Świdrak, Anna Brońska, Alex Kołodziejczyk, Marcel Świdrak, Vadym Volkov, Małgorzata Kurzeja, Piotr Nowak, Łucja Podgórska, Olivier Świdrak, Jakub Piętka, Łucja Podgórska, Milena Leśnik, Zofia Kamińska i Małgorzata Kurzeja.

Na najwyższy stopnień podium wskoczyła również sądecka sztafeta w konkurencji 8x25m stylem dowolnym. "Bombelki" w składzie Małgorzata Kurzeja, Zofia Krzak, Piotr Nowak, Jan Rylewicz, Oliwier Świdrak, Joanna Jędrzejczyk, Łucja Podgórska, Marcel Świdrak najszybciej ukończyli swój wyścig spośród wszystkich startujących sztafet.

Tytuł mistrza Polski w kat. MMA senior 70,3 kg zdobył również gorliczanin Maciej Rębacz. W drodze do triumfu pokonał 3 swoich rywali. W finale wygrał poprzez nokaut. Jego kolejnym celem będą mistrzostwa Europy, które odbędą się pod koniec maja. ([email protected], fot.: UKS EVAN, STP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu