Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
13/03/2023 - 10:40

Świętowali z kobietami na strzelnicy. Pierwsze zawody dostarczyły wielu emocji

Święto kobiet można uświetnić również zawodami na strzelnicy. Te, które odbyły się w niedzielę, były pierwszymi zorganizowanymi przez Koło Strzeleckie VIS MAIOR. Udział wzięło w nich wielu pasjonatów strzelectwa z Sądecczyzny.

Koło Strzeleckie VIS MAIOR

O tym, że strzelectwo staje się w Polsce coraz popularniejsze przekonujemy się niemal każdego dnia. Przypomnijmy, że 20 lutego podczas posiedzenia na sali oficerskiej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu powołane do życia zostało Koło Strzeleckie VIS MAIOR. Składa się z sądeckich policjantów oraz pełniących służbę na terenie Nowego Sącza funkcjonariuszy innych jednostek.

Do zarządu zostali wybrani: Robert Tomasik, Paweł Poręba oraz Piotr Warenczuk. Głównym celem jest popularyzacja strzelectwa wśród funkcjonariuszy policji. Pierwsze zawody odbyły się 12 marca i były nawiązaniem do obchodzonego niedawno Dnia Kobiet.

Zawody strzeleckie w Nowym Sączu

W zawodach swoje strzeleckie umiejętności prezentowali nie tylko policjanci, członkowie LOK, ale i sympatycy. Najlepsza okazała się para Judyta Szot i Wojciech Szpineter. Drugie miejsce zajęła drużyna Ewy i Jacka Maciuszek, a brązowe medale wywalczył team Ewelina Szczypta i Robert Tomasik. Zawodnicy używali pistoletów centralnego zapłonu. Każdy korzystał z własnej broni.

- Ja strzelałem z zabytkowej CZ-82 kal. 9 ×18 Makarov. Większość konkurencji miała natomiast 9 × 19 Parabellum (typowy kaliber stosowany z Policji), choć kolega Michał Mardyła strzelał z kal. 10 AUTO – wyjaśnia Robert Tomasik. ([email protected], fot.: Robert Tomasik)Dziękujemy za przesłanie błędu