Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
27/03/2024 - 20:30

Stary Sącz/Gaboń: będzie 590 metrów kolejnej trasy rowerowej

Dobre wiadomości dla miłośników turystyki rowerowej. Radni Starego Sącza podjęli dziś decyzję, ostatnią taką w tej kadencji, o przejęciu roli inwestora przy budowie trasy rowerowej w Gaboniu. Zobaczcie szczegóły.

Stary Sącz od lat inwestuje w trasy rowerowe na swoim terenie. Tym razem w roli głównej Gaboń. Radni przyjęli dziś uchwałę, podczas ostatniej sesji w tej kadencji, o przejęciu od Zarządu Powiatu Nowosądeckiego zadania polegającego zainwestowaniu w przebudowę drogi powiatowej Gołkowice Górne - Łazy Brzyńskie, tej samej, którą można dojechać do mostu nad Dunajcem w Kadczy a dalej do Łącka. 

Podegrodzie: robią megaspinacz dla rowerzystów. Połączą tak aż trzy gminy

Dzięki temu Stary Sącz będzie tu mógł zrobić liczący sobie 590 metrów odcinek trasy rowerowej. Skorzystają na tym nie tylko turyści i ci, co jeżdżą na rowerach rekreacyjnie, ale również okoliczni mieszkańcy. Dlaczego? Jak tłumaczy Michał Kociołek z UM w Starym Sączu: - Przebudowa drogi powiatowej Gołkowice Górne - Łazy Brzyńskie (na wspomnianym odcinku – dop. Red.) w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego w miejscowości Gaboń przyczyni się do poprawy warunków bezpieczeństwa ruchu.

A my dodajmy, że nowa trasa będzie wchodziła w skład ciągu EuroVelo i łączyć się będzie z VeloDunajec. Uchwała o przejęciu powiatówki wynika natomiast z przepisów w myśl, których Stary Sącz nie mógłby tu, na nieswojej drodze, zainwestować ani złotówki bez porozumienia z jej prawnym właścicielem, czyli powiatem. Więcej na temat inwestycji już niebawem. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu