Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 marca. Imieniny: Jordana, Marcina, Róży
22/01/2021 - 14:30

Sądecki piłkarz Jakub Słowik najlepszym zawodnikiem Japonii!

Pochodzący z Nowego Sącza i występujący w japońskim klubie piłkarskim Vegalta Sendai Jakub Słowik został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu w swojej drużynie. Już niebawem na naszym portalu ukaże się rozmowa z zawodnikiem.

Urodzony w Nowym Sączu Jakub Słowik treningi rozpoczął w wieku 6 lat w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym „ORLIK”. Od samego początku wróżono mu dużą karierę. - Kuba od początku swojej wielkiej przygody z piłką dał się poznać jako chłopak wyjątkowo uzdolniony ruchowo, nieprawdopodobnie ambitny, pracowity i marzący o karierze sportowej – mówi jego były trener Marek Górecki.

Zobacz także: Z Nowego Sącza do Japonii. Droga na szczyt Jakuba Słowika

Tak się też stało - występował w czołowych klubach polskiej Ekstraklasy – Jagiellonii Białystok, Śląsku Wrocław czy Pogoni Szczecin. W lipcu 2019 roku przeniósł się do japońskiego klubu Vegalta Sendai. Gra w nim do dzisiaj.

W „Kraju Kwitnącej Wiśni” Sądeczanin również odnosi sukcesy. W sezonie 2020 został wybrany najlepszym zawodnikiem Vegalty Sendai. Już niebawem będziecie mogli przeczytać na „Sądeczaninie” wywiad z Jakubem Słowikiem, w którym opowie on o swojej japońskiej przygodzie piłkarskiej. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Roger Gor, CC BY 3.0 via Wikimedia Commons)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021