Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
29/03/2024 - 12:00

Są znani w Polsce i za granicę. Kolarka Agnieszka Skalniak-Sójka i tancerz breakdance Bartosz Peregrym - nagrodzeni

Kolarka szosowa Agnieszka Skalniak-Sójka i tancerz breakdance Bartosz Peregrym zostali nagrodzeni za wysokie osiągnięcia sportowe. Laureaci odebrali nagrody podczas sesji (28 marca) Rady Miasta Muszyna.

Kolarka szosowa z Żegiestowa Agnieszka Skalniak-Sójka i tancerz breakdance Bartosz Peregrym zostali nagrodzeni przez burmistrza Muszyny Jana Golbę za zdobycie wysokich wyników w sporcie. Laureaci odebrali (w imieniu Agnieszki Skalniak-Sójki, jej mama Barbara Skalniak) nagrody podczas sesji (28 marca) Rady Miasta.

Agnieszka Skalniak-Sójka jest medalistką mistrzostw świata i Europy w kategorii juniorek, mistrzynią Polski w indywidualnej jeździe na czas. Podczas mistrzostw świata w Ponferradzie (2014) zdobyła brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego. Sukces ten powtórzyła w następnym roku Richmond (USA).

Ścigała się w kazachskiej Astanie (2017), reprezentowała belgijską drużynę Experza-Footlogix (2018), trafiła też do CCC-Liv Team. Startowała w barwach drużyny MAT Atom.

Bardzo udany był dla niej 2024 rok. Kolarka z Żegiestowa zdobyła wysokie lokaty w krajowych i międzynarodowych zawodach, łącznie było ich aż 12. Wywalczyła m.in. 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas. Zajęła też 1. miejsce w klasyfikacji sprinterskiej UAE Women Tour.

Fantastycznie pojechała 6. etap Tour de France Femmes. Na mecie była dziesiąta, ale wygrała wszystkie premie górskie i została najbardziej waleczną zawodniczką. Zaliczyła też siódme miejsce w Mistrzostwach Świata w jeździe indywidualnej na czas. Jest to najwyższe osiągnięcie w elicie kobiet w historii Polski. 

Bartosz Peregrym jest tancerzem breakdance i laureatem wielu zawodów w kraju i Europie. W 2023 roku zajął 9. miejsce w rozgrywanych w Słowenii Mistrzostwach Świata. W tym roku został powołany do Młodzieżowej Kadry Polski Breaking na 2024 rok.

Wśród tegorocznych sukcesów może się poszczycić zajęciem 2. miejsca podczas Ogólnopolskich Zawodów Breakdance, które są jednym z etapów kwalifikujących do Mistrzostw Polski. (MK), fot. arch. (MK), A. Skalniak-Sójka. Dziękujemy za przesłanie błędu