Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
30/07/2020 - 10:20

Robert Ruchała wygrał swoją trzecią walkę w MMA i pnie się w górę w rankingu

Pochodzący z Nowego Sącza zawodnik MMA Robert Ruchała wygrał w sobotę swój trzeci zawodowy pojedynek, pokonując przed czasem Pawła Szumlasa.

Pojedynek Roberta Ruchały z Pawłem Szumlasem był ostatnim starciem na Gali Wieczór Walk 6 organizowanej w Krakowie. Wydarzenie odbywało się bez udziału publiczności, aczkolwiek 150 osób mogło ją obejrzeć na żywo. Był to pierwszy pojedynek, który udało się wygrać pochodzącemu z Nowego Sącza zawodnikowi klubu Grappling Kraków przed czasem. Wcześniejsze dwa zwycięstwa odniósł na skutek decyzji sędziów.

Zobacz także: Jak Robert Ruchała idzie po zwycięstwo w mieszanych sztukach walki [WIDEO]

Jak zawodnik ocenia przebieg walki?

Byłem ogromnie zdeterminowany, żeby zwyciężyć. Wyszedłem pewny siebie, mając świadomość, że ciężko pracowałem podczas okresu przygotowawczego. W ringu czułem się bardzo dobrze, kontrolowałem to, co się dzieje i dominowałem w dwóch rundach - twierdzi

Jak przyznaje sądeczanin, starcie udało się zakończyć wcześniej na skutek błędu, który popełnił jego przeciwnik.

W pewnym momencie odsłonił szyję, a ja wówczas przydusiłem go techniką brazylijskiego Ju-jitsu (duszenie zza pleców) i zakończyłem zmagania – cieszy się.

Zobacz także: O boksie i pierwszych walkach na zawodowym ringu rozmawiamy z Kacprem Salaburą

Po wygranej z Szumlasem, Ruchała znalazł się na 12.miejscu w rankingu MMA zawodników piórkowych (66 kg) jednak jak sam przyznaje nie zamierza się na tym zatrzymywać.

Moim celem jest być numerem jeden – mówi.

MPDziękujemy za przesłanie błędu