Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
28/06/2020 - 10:50

Rewelacja dla turystów w kamperach! Piwniczna funduje stacje ładowania

Gmina Piwniczna-Zdrój dostała właśnie od rządu środki w ramach tarczy antykryzysowej, która ma być rekompensatą części strat związanych z epidemią COVID-19. I mówimy tu o niemałej kwocie 1 mln 601 tys. 357 zł. Na co samorząd chce wydać te pieniądze?

Część tej kwoty zgodnie z zapowiedziami burmistrza Dariusza Chorużyka przeznaczona zostanie na remont któregoś z trzech uszkodzonych w wyniku ostatnich ulew mostków w Kosarzyskach. Chorużyk deklaruje też, że gmina dołoży pieniądze do zakupu wozu bojowego dla OSP w Młodowie.

Zobacz też: Mosty do remontu, droga na Obidzę podmyta. Piwniczna podsumowuje straty

Ale na tym nie koniec. – Część środków chcemy przeznaczyć na ustawienie dwóch stacji ładowania energii elektrycznej. Stacje będą mogły obsługiwać osiem kamperów na campingu koło kompleksu, który powstaje na Nakle. Będzie to kosztowało około 20, 25 tysięcy złotych. Będzie tu też miejsce do zrzutu nieczystości z kamperów – informuje burmistrz, według którego inwestycja ta będzie kolejną „cegiełką” na drodze do budowy zaplecza niezbędnego do rozwoju branży turystycznej w gminie. Na zdjęciu przedstawiliśmy podobne urządzenie, które funkcjonują na jednym z campingów w Nowym Sączu - te w Piwnicznej będą działać na monety.

Wielu właścicieli kamperów jeździ z rowerami – na Nakle będą mieli idealne warunki, by zatrzymać się na dłużej i w pełni skorzystać z możliwości oferowanych przez okoliczne trasy rowerowe.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne ES Dziękujemy za przesłanie błędu