Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
15/02/2020 - 20:50

Ptaszkowa: integracja na sportowo!

Sobotnie zmagania, na 65. Memoriale Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia oraz XXI Zintegrowanej Dziecięcej Spartakiadzie Zimowej w Ptaszkowej, dobiegły końca.

Tak jak na olimpiadzie być powinno, wydarzenie rozpoczęło odpalenie znicza oraz odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Dalej już wyobraźnia organizatorów, czyli parafialnego klubu sportowego „JAWORZE”, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grybowie oraz Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, sprawiła, iż uczestnicy mogli sprawdzić się w takich konkurencjach jak: rzut do bałwanka, strzał hokejką na bramkę oraz oczywiście w współzawodnictwie w biegach narciarskich.

Co najważniejsze, w dzisiejszym wydarzeniu integracyjnych, uczestniczyły również osoby z niepełnosprawnością, uczęszczające na co dzień w warsztatach terapii zajęciowej. Swoich reprezentantów miały zespoły z tereny Małopolski, w tym między innymi z: Lipinek, Bochni i Nowego Sącza. Nawet problemy ze wzrokiem, w tym dniu, nie mogły przeszkodzić w dobrej, sportowej zabawie, gdyż zawodnicy niewidomi oraz słabo widzący, pokonywali kolejne metry trasy, w asyście swoich przewodników, którzy dzięki sprzętowi audio, mieli możliwość wspierać partnerów z dysfunkcją wzroku, w sprawnym i bezpiecznym pokonaniu dystansu.

Jak bawili się uczestnicy 65. Memoriału Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia oraz XXI Zintegrowanej Dziecięcej Spartakiady Zimowej w Ptaszkowej? Zobaczcie sami...

Czytaj także: Prezydent Andrzej Duda odwiedził Ptaszkową. Wziął udział w zimowej spartakiadzie

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: Piotr Chronowski

Integracja na sportowo w Ptaszkowej!
Odbywające się w Ptaszkowej: 65. Memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia oraz XXI Zintegrowana Dziecięca Spartakiada Zimowa, przeszły do historii. Fot.: Piotr Chronowski


Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021